REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Aż 13 firm chce budować szkołę metropolitalną

  • Autor: UM Gdańsk
  • 30 gru 2016 09:40
fot. pixabay.com

Trzynaście firm jest zainteresowanych budową metropolitalnej szkoły w Kowalach. Ile z nich zostanie zaproszonych do złożenia ofert przetargowych okaże się na początku stycznia.

REKLAMA

Jak informuje oficjalny portal miejski Gdańska, minął termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu przetargowym dot. budowy obiektu szkolnego w Kowalach na terenie Gminy Kolbudy przy ul. Apollina

Wnioski złożyło trzynastu zainteresowanych wykonawców m.in. Budimex z Warszawy, Erbud z Warszawy, Skanska z Warszawy; konsorcjum firm: Strabag z Pruszkowa (lider) i Strabag A.G. Spittal an der Drau (partner),  Dorbud z Kielc; konsorcjum firm: Aldesa Construcciones Polskaz Warszawy (lider) oraz Aldesa Construcciones SA z Madrytu (partner); konsorcjum firm: Mostostal Warszawa z Warszawy (lider) i Acciona Infraestructuras z Madrytu (partner); korporacja budowlana Doraco z Gdańska, Mirbud ze Skierniewic.

Przetarg ma formę ograniczoną, co oznacza, że tylko wybrani wykonawcy, po złożeniu wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu oraz ich weryfikacji, zostaną zaproszeni do składania ofert przetargowych. Całe postępowanie – w imieniu Miasta Gdańska oraz gmin Kolbudy i Pruszcz Gdański – prowadzi Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska.

Obecnie wykonawcy mają jeszcze możliwość uzupełniania złożonych dokumentów, natomiast 4 stycznia 2017 r. wnioski oraz dokumenty będą weryfikowane przez komisję przetargową.

Pięć wybranych firm, które po weryfikacji otrzymają największą liczbę punktów według przyjętych kryteriów, zostanie zaproszonych do składania ofert przetargowych. Wykonawcy na złożenie ofert będą mieli 30 dni od daty przekazania zaproszeń.

Przypomnijmy: szkoła składała się będzie z dwóch 3-kondygnacyjnych budynków. Na jej terenie wykonane zostaną boiska sportowe – boisko do piłki nożnej, boisko wielofunkcyjne (koszykówka, siatkówka, tenis), bieżnia i skocznia do skoku w dal a także plac zabaw. Szkoła stanie przy granicy trzech gmin: Gdańska, gminy Pruszcz Gdański oraz Kolbud.

Szacunkowy koszt inwestycji to około 40 mln zł. Za projekt placówki posłuży wybudowana przed dwoma laty szkoła w Gdańsku Kokoszkach. Wszystkie trzy gminy mają zabezpieczone środki na tę inwestycję.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY