REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Aż 461 mln zł wyda na inwestycje Bydgoszcz w 2017 r.

  • Autor: UM Bydgoszcz
  • 29 gru 2016 11:54
Aż 461 mln zł wyda na inwestycje Bydgoszcz w 2017 r.
fot. pixabay.com

Rada Miasta Bydgoszczy przyjęła budżet na 2017 rok. Na inwestycje miasto rezerwuje 461 mln złotych. W co zainwestuje Bydgoszcz?

REKLAMA

Jak informuje oficjalny portal miejski Bydgoszczy, w budżecie znalazły się kolejne środki niezbędne do rewitalizacji Młyna Rothera wraz z przylegającymi spichrzami. Na ten cel trafi 11,6 mln zł. Planowane jest również rozpoczęcie modernizacji stadionu Polonii oraz rozbudowy Muzeum Okręgowego.

Wiemy też, że duże środki trafią na rewitalizację Starego Miasta (6 mln zł) oraz Starego Fordonu (12,8 mln zł). Pozwoli to rozpocząć przebudowę płyty Starego Rynku, który zyska między innymi estetyczną nawierzchnię i wprowadzonych zostanie wiele nowych rozwiązań, które mieszkańcy wskazali w konsultacjach. W Starym Fordonie zabezpieczone środki pozwolą rozpocząć kolejne działania związane z remontami budynków, ulic i zagospodarowaniem terenów nadrzecznych.

Kontynuowane będą rozpoczęte inwestycje. W Fordonie dalsze prace przy nowej szkole wraz z przedszkolem pochłoną 17,8 mln zł. Na kryte lodowisko, którego architektura przypomina lodowy kryształ, miasto wyda 11,2 mln zł.  Bydgoszcz aż 50 mln zł zamierza wydać na termomodernizację budynków użyteczności publicznej (między innymi bydgoskich szkół) - podaje oficjalny portal miejski Bydgoszczy.

Jednak majważniejszymi przedsięwzięciami będą zadania związane z przebudową infrastruktury drogowo-komunikacyjnej. 74 mln złotych rezerwowane jest na rozbudowę ul. Grunwaldzkiej, a kolejne 34,5 mln trafić ma na budowę II etapu Trasy Uniwersyteckiej.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY