REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Aż czternaście do realizacji. Oto zwycięskie projekty z Krakowa

  • Autor: UM Kraków
  • 25 lip 2017 10:55
fot. pixabay.com

Poznaliśmy projekty ogólnomiejskie, które zostaną zrealizowane na podstawie wyników tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego w Krakowie.

REKLAMA

Wśród zwycięskich projektów z budżetu obywatelskiego Krakowa znalazł się m.in. projekt zalew Bagry, jego zagospodarowanie na cele rekreacyjno-wypoczynkowe. Uporządkowanie terenów zielonych, budowa i remont ciągów pieszych, oświetlenia, małej architektury oraz bezpiecznego kąpieliska.

Kolejnym zwycięskim projektem jest 100 drzew dla każdej dzielnicy. Projekt ma na celu nasadzenie w każdej z 18 dzielnic miasta Krakowa 100 drzew. Drzewa to naturalne pochłaniacze szkodliwych substancji, przyczyniających się do powstawania smogu. Zadrzewienie poprawi również estetykę poszczególnych obszarów.

Natomiast projekt łączymy parki Krakowa - z dzielnic I, IV, V, VI, VII do Ojcowa ma na celu budowę trasy rowerowej, która połączy parki i użyteczności publiczne. Umożliwi połączenie między Krowodrzą, Zwierzyńcem, Bronowicami a Prądnikiem Białym, z możliwością kontynuacji do Zielonek, Jury Krakowsko-Częstochowskiej i Ojcowa.

Zwycięskim projektem jest też - "Zaciągnij się po-TĘŻNIE", czyli solankowe orzeźwienie dla Krakowa. Zadanie polega na budowie tężni solankowych służących mieszkańcom w oczyszczeniu dróg oddechowych w dniach o szczególnie złej jakości powietrza w mieście. Działanie ma służyć również wzmocnieniu więzi społecznych między mieszkańcami.

Wśród wybranych projektów znalazł się też ten dotyczący  parku przy ul. Wadowickiej. Projekt zakłada przekształcenie zaniedbanego terenu zielonego w park, m.in. poprzez uporządkowanie terenu, utworzenie ogólnodostępnego wejścia od ulicy Wadowickiej, wytyczenie alejek parkowych, zamontowanie ławek, wybudowanie placu zabaw i innych atrakcji parkowych.

Krakowianie zagłosowali również za strefą chilloutu - relaks na leżakach. Projekt zakłada stworzenie miejskiej strefy relaksu - miejsca dla chcących odpocząć od zgiełku w przyjaznej atmosferze. Strefy składałaby się z odpowiednio zaaranżowanych leżaków i małych stoliczków.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY