REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Bałtyk to nie kolejny biurowiec w Poznaniu

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 26 lis 2014 16:41
Bałtyk to nie kolejny biurowiec w Poznaniu
Biurowiec Bałtyk Tower, fot. Garvest Real Estate
Bałtyk to nie kolejny biurowiec w Poznaniu
Bałtyk to nie kolejny biurowiec w Poznaniu
Bałtyk to nie kolejny biurowiec w Poznaniu
Bałtyk to nie kolejny biurowiec w Poznaniu
Bałtyk to nie kolejny biurowiec w Poznaniu
Bałtyk to nie kolejny biurowiec w Poznaniu
Bałtyk to nie kolejny biurowiec w Poznaniu

W połowie listopada br. rozpoczęły się prace przygotowawcze do budzącej spore emocje nowej inwestycji w Poznaniu - nowoczesnego biurowca Bałtyk, który stanie przy Rondzie Kaponiera i na styku głównych arterii miasta. Głównym architektem Bałtyku jest pracownia MVRDV. Biurowiec Bałtyk połączony zostanie z Concordią Design i otwartym Podwórkiem tworząc zupełnie nowy koncept Roosevelta 22.

REKLAMA

W samym centrum miasta powstaje nowy koncept nazwany Roosevelta 22 obejmujący istniejącą już Concordię Design - centrum kreatywności, designu i biznesu, nowy budynek Bałtyku z przestrzenią biurową, restauracyjną, tarasem widokowym z najrozleglejszą panoramą Poznania, One Room Hotel oraz Podwórko - plac pomiędzy nimi, który będzie pełnił funkcje społeczne, animujące różne środowiska. 

Zorganizowane 26 listopada br. spotkanie z inwestorami i przedstawicielami mediów zapoczątkowuje jednocześnie cykl dyskusji na temat nowej roli centrów miast i świadomego projektowania przestrzeni publicznej, które będą odbywały się w czasie realizacji projektu Roosevelta 22.

Idea

Koncept Roosevelta 22 został zaprojektowany w oparciu o najnowsze standardy myślenia o sposobach funkcjonowania przestrzeni publicznej w nowoczesnych metropoliach. Miejsce, które topograficznie znajduje się w rzeczywistym centrum miasta, na styku jego głównych ulic, ma ambicje stać się demokratyczną przestrzenią łączącą biznes, design, kreatywną rozrywkę, integrującą różne społeczności. Będzie to jednocześnie brama do rewitalizowanej ulicy Święty Marcin, tworząc wspólnie nową miastotwórczą przestrzeń. Siłą konceptu Roosevelta 22 jest połączenie wartości każdego z trzech podmiotów: Bałtyku, Concordii Design oraz Podwórka.

Architektura

Roosevelta 22 to przykład świadomego projektowania przestrzeni publicznej  i harmonijnego połączenia „starej” i „nowej” architektury. Bałtyk będzie multifunkcjonalnym budynkiem z nowocześnie zaprojektowaną powierzchnią biurową, innowacyjnymi rozwiązaniami przestrzeni wewnątrz. Za całość konceptu architektonicznego odpowiada znana na całym świecie holenderska pracownia MVRDV pod kierunkiem Natalie de Vries, a w kooperacji z polskim biurem NO Natkaniec Olechnicki Architekci. Bałtyk inspirowany jest poznańskim modernizmem w najlepszym wydaniu, zwłaszcza uznawanym za ikonę tego stylu - Okrąglakiem autorstwa Marka Leykama. Po trwających kilka lat pracach koncepcyjnych i projektowych budynek ostatecznie będzie miał 16 kondygnacji układających się w nieregularną, górującą nad centrum miasta bryłę, która z każdego punktu wygląda inaczej.

Bałtyk będzie korespondował z funkcjonującą na mapie Poznania od trzech lat Concordią Design - centrum kreatywności, designu i biznesu, które jest uznawane za bardzo udany przykład rewitalizacja budynku z przełomu XIX/XX w. Concordia utożsamia połączenie historycznej architektury z nowoczesnym designem i nowymi funkcjami stawianymi przed centrum designu, w którym mieści się inkubator przedsiębiorczości czyli co-office - grupa młodych firm z sektora kreatywnego, restauracja, przestrzeń konferencyjno-wystawowa oraz innowacyjna drukarnia.Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY