REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Bavaria Towers, czyli nowa brama do Monachium

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 29 kwi 2016 14:19
Bavaria Towers, czyli nowa brama do Monachium
Bavaria Towers Office and Hotel Project, fot. Von der Heyden Group
Bavaria Towers, czyli nowa brama do Monachium
Bavaria Towers, czyli nowa brama do Monachium
Bavaria Towers, czyli nowa brama do Monachium

Kompleks Bavaria Towers składa się z White Tower (Biała Wieża) oraz Blue Tower (Błękitna Wieża), które są częścią najbardziej spektakularnego projektu w stolicy Bawarii w strategicznej lokalizacji Monachium.

REKLAMA

Wieże projektu Bavaria Towers usytuowane w dzielnicy Bogenhausen na wschodnich obrzeżach Monachium, stworzą wspaniałą nową bramę do miasta - oferując firmom unikalną możliwość usytuowania się na jednej z głównych arterii w stolicy Bawarii.

Kompleks wież Bawaria Towers został zaprojektowany przez gwiazdy duetu z Madrytu, Nieto Sobejano Arquitectos, na który składają się cztery pięciokątne wieżowce z łączną powierzchnią 77.651 mkw. całkowitej powierzchni najmu brutto, dwoma centralnymi parkingami podziemnymi o łącznej liczbie 960 miejsc parkingowych dla samochodów, w tym miejsc dla samochodów elektrycznych i miejsc dla rowerów z szatniami i prysznicami dla rowerzystów.

Kompleks Bavaria Towers składa się z: Blue Tower (Błękitnej Wieży) o wysokości 72,3 m, powierzchni 24 347 mkw., 300 miejsc parkingowych, White Tower (Białej Wieży) o wysokości 53,6 m, powierzchni 15 150 mkw., 140 miejsc parkingowych, Sky Tower (Podniebnej Wieży) o wysokości 83,6 m oraz Star Tower (Gwiezdnej Wieży) o wysokości 46,1 m. Działka o łącznej powierzchni ok. 11 tys. mkw. jest własnością Bogenhausener Tor Immobilien GmbH, spółki zainicjowanej przez Von der Heyden Group, współwłaścicielem jest spółka Atlant Capital z siedzibą w Luksemburgu. Monachijska spółka Bayern Projekt GmbH ma za zadanie rozwój projektu i reprezentowanie interesów właścicieli, a także reprezentuje Zurich Insurance - właścicieli przyszłego Sky Tower oraz Star Tower.

Będące w budowie wieże: White Tower oraz Blue Tower, są w trakcie uzyskiwania certyfikacji zgodnie z normami zrównoważonego rozwoju LEED na poziomie GOLD. Generalnym wykonawcą prac budowlanych jest PORR Niemcy. Instalacje i wyposażenie w projekcie Bavaria Towers charakteryzować będzie użycie wiodących materiałów, minimalistyczny design i wykorzystanie najnowocześniejszych technologii budowlanych. Wieże zaoferują warunki dla innowacyjnych przedsiębiorstw zapewniając im najnowocześniejsze środowisko pracy.

54-metrowa White Tower została wynajęta jeszcze przed rozpoczęciem prac budowlanych na 20 lat firmie H-Hotels AG, gdzie działać będzie czterogwiazdkowy Hotel Ramada z 345 pokojami i panoramicznymi apartamentami, oraz z dużym, przestronnym spa i centrum fitness na 14 piętrze.

W grudniu 2015 roku, niedługo po rozpoczęciu budowy, wieża White Tower została sprzedana firmie Swiss Life Insurance Group i jest jedną z największych transakcji hotelowych tej Grupy.

Wieże Bawaria Towers zaoferują imponujące, zapierające dech w piersiach widoki na panoramę Monachium i szczyty Alp górujące ponad miastem.

Zakończenie budowy White Tower oraz Blue Tower planowane jest na lipiec 2018 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY