REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Będą nowe hotele B&B do zaprojektowania. Poszukiwane dobre adresy

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 01 mar 2017 12:35
Będą nowe hotele B&B do zaprojektowania. Poszukiwane dobre adresy
Hotel B&B w Krakowie, fot. materiały prasowe

Atrakcyjne położenie jest strategicznym elementem, na którym można oprzeć rozwój sieci hoteli. To jeden z kluczowych elementów, który wpływa na jakość i klasę inwestycji - tak uważają w B&B Hotels Polska.

REKLAMA

Branża hotelowa w naszym kraju przeżywa od kilku lat prawdziwy rozkwit. Międzynarodowa Grupa B&B Hotels planuje też kolejne otwarcia. W 2016 r. trzecia w Europie marka hoteli ekonomicznych wprowadziła na rynek dwa nowe obiekty – w Łodzi oraz w Katowicach powiększając tym samym krajową bazę noclegową o 254 pokoje, a liczbę swoich obiektów w Polsce do pięciu.

Miesiąc później spółka B&B Hotels Polska rozpoczęła budowę swojej kolejnej inwestycji, tym razem w Krakowie. Grupa stawia na dalszą ekspansję - plan rozwoju sieci w naszym kraju przewiduje 1-5 otwarć rocznie. 

– Za wcześnie, by rozmawiać o konkretnych adresach. Plany dalszego rozwoju naszej sieci koncentrują się w pierwszej kolejności wokół dużych rynków hotelowych jak Kraków, Trójmiasto, czy Poznań. Interesują nas także atrakcyjne lokalizacje w miastach wojewódzkich jak Białystok, Lublin, Rzeszów, Zielona Góra, Olsztyn czy Opole. Uważnie przyglądamy się również takim aglomeracjom jak Bydgoszcz i Gliwice. Myślimy też o kolejnych inwestycjach w Warszawie i we Wrocławiu – mówi Małgorzata Łagodzińska, Development Project Manager B&B Hotels Polska. – To, czy zawitamy do danego miasta z naszą marką jest podyktowane przede wszystkim tym, czy znajdziemy w nim spełniającą nasze wymogi lokalizację – dodaje.

Według przedstawicieli firmy atrakcyjne położenie jest strategicznym elementem, na którym opiera się model biznesowy sieci. Wrocławski obiekt zlokalizowany jest w ścisłym centrum, w pobliżu rynku Starego Miasta oraz Dworca Głównego PKP. Także toruński hotel tej marki usytuowany jest nieopodal Starówki. W Łodzi obiekt B&B sąsiaduje z tętniącą życiem ulicą Piotrowską i zaledwie kilka kroków dzieli go od dworca kolejowego – Łódź Fabryczna. Katowicki hotel przyjmuje gości tuż przy Filharmonii Śląskiej, blisko zarówno Dworca Głównego PKP jak i Spodka. Z kolei obiekt w Warszawie położony jest w bezpośrednim sąsiedztwie lotniska Okęcie. Natomiast będący w budowie B&B Kraków powstaje u podnóża Wawelu, vis-a-vis Centrum Konferencyjnego ICE Kraków oraz Ronda Grunwaldzkiego.  

– W kręgu naszych zainteresowań są działki budowlane o powierzchni od 700 do 3000 m.kw. Pozostając wiernymi polityce Grupy, odnoszącej się do lokalizacji naszych obiektów, zawężamy poszukiwania przede wszystkim do terenów inwestycyjnych usytuowanych w dobrze skomunikowanych centrach miast, w pobliżu miejsc o walorach biznesowych, turystycznych i rozrywkowych – podkreśla Małgorzata Łagodzińska.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY