REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Będę zmiany na gdyńskim Międzytorzu. PKP już z partnerem

  • Autor: PKP S.A.
  • 08 sty 2015 09:22
Będę zmiany na gdyńskim Międzytorzu. PKP już z partnerem
Gdyńskie Międzytorze zmieni swoje oblicze, fot. PKP

Semeko Grupa Inwestycyjna S.A. została wyłoniona jako partner do komercyjnego zagospodarowania terenu Gdyni Międzytorza. To jedna z najbardziej atrakcyjnych działek w Trójmieście. Teren zostanie zrewitalizowany.

REKLAMA

Teren tak zwanego Międzytorza to jedna z najbardziej atrakcyjnych działek w Trójmieście. Nieruchomość bezpośrednio sąsiaduje z dworcem kolejowym, a od Placu Kaszubskiego, wyznaczającego centrum miasta, dzieli go ok. 1 kilometr. Podobny dystans należy przebyć, aby trafić na Skwer Kościuszki. Jednym z atutów nieruchomości jest fakt, że integruje ona różne środki transportu, tj. kolej, samochód oraz transport publiczny.

Koncepcja zakłada kompleksową rewitalizację terenu. Przeważającą funkcją będzie zabudowa mieszkaniowa. Dodatkowo zakładana jest zabudowa handlowa, biurowa i hotelowa.

- Zabudowa Międzytorza ma wpisać się w tkankę miejską i stać się ważnym elementem centrum Gdyni – mówi Jarosław Bator, Członek Zarządu PKP S.A. Koncepcja, którą wybraliśmy, spełnia te założenia. Zależy nam na realizacji projektu, który przyniesie korzyści nie tylko PKP S.A. i prywatnemu inwestorowi, ale przede wszystkim mieszkańcom Gdyni – dodaje.

Projekt podzielony jest na kilka etapów, a cała inwestycja powinna zostać zakończona do 2026 roku. Pierwsze prace budowlane mogą się rozpocząć już w 2017 roku.

Szacowana wartość projektu to ok. 700 mln EURO. Łączna powierzchnia mieszkalna i komercyjna może wynieść do 345 tys. mkw.

Zagospodarowanie terenu Gdyni Międzytorza to jeden z wielu zainicjowanych przez PKP S.A. projektów deweloperskich. Ich koordynowaniem zajmie się niedawno powołana spółka Xcity Investment. Obecnie trwają prace nad 18 projektami, których łączna wartość może sięgnąć nawet 13 mld zł. W kolejnych latach zaplanowano realizację ok. 20 projektów rocznie.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY