REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Biała elewacja na OVO Wrocław prawie gotowa

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 30 paź 2015 12:05
Biała elewacja na OVO Wrocław prawie gotowa
OVO Wrocław
Biała elewacja na OVO Wrocław prawie gotowa
Biała elewacja na OVO Wrocław prawie gotowa
Biała elewacja na OVO Wrocław prawie gotowa
Biała elewacja na OVO Wrocław prawie gotowa

Elewacja z corianu jest gotowa w 94 proc., a na wszystkich dziewięciu kondygnacjach trwają intensywne prace wykończeniowe. Na dachu montowany jest tzw. żagiel, czyli osłona, która podkreśli zaokrąglony kształt OVO. Kompleks zaprojektowali architekci z Gottesman-Szmelcman Architecture.

REKLAMA

Budynek OVO Wrocław przypomina transatlantyk, który majestatycznie wpłynął do centrum Wrocławia. Biała elewacja z corianu jest już niemal gotowa – materiał pokrył 94 proc. planowanej powierzchni.

W sumie zajmie 5,5 tys. mkw. Do uzupełnienia elewacji pozostały tylko detale. W tej chwili trwa montaż tzw. żagla, czyli osłony instalacji dachowych (są ukończone w 100 proc.).

Obecnie większość prac na budowie polega na wykańczaniu wnętrz. Powstają pokoje pięciogwiazdkowego hotelu DoubleTree by Hilton, luksusowe apartamenty, a także ekskluzywne biura.

Wulkany w środku

W części restauracyjnej i w sali balowej, na parterze, zakładane są oprawy oświetleniowe o oryginalnym wyglądzie – tzw. wulkany. To lampy o oryginalnym zaokrąglonym kształcie przypominającym wulkanistą górę. Na wyższych kondygnacjach również trwają intensywne prace wykończeniowe. Na przykład w 190 pokojach pięciogwiazdkowego hotelu DoubleTree by Hilton układane są już tapety i wykładziny, a także montowane drzwi. Trwa również kafelkowanie łazienek.

- Z kolei na czwartym piętrze, czyli w części apartamentowej, kontynuowane są prace posadzkarskie
i tynkarskie. Tam również montowane są już drzwi. Na piętrach apartamentowych trwa także montaż stolarki drewnianej, a w części biurowej aluminiowej ślusarki wewnętrznej – mówi Paweł Laszecki, inżynier projektu OVO Wrocław.

Okienna stolarka aluminiowa na piętrach hotelowych i piętrze biurowym jest gotowa w całości. Natomiast powyżej, na piętrach apartamentowych, montaż stolarki drewnianej zaawansowany jest w 70 proc. Bardzo zaawansowane są także prace na kondygnacjach podziemnych.

Obecnie na budowie wielofunkcyjnego kompleksu OVO Wrocław pracuje 420 osób.

Generalnym wykonawcą prac jest renomowana firma Eiffage Polska Budownictwo. Prace nad OVO Wrocław prowadzone są w tak zwanym systemie design&build. To oznacza, że równolegle do robót budowlanych powstaje projekt wykonawczy, który odpowiednio wyprzedza budowę. Prace postępują zgodnie z harmonogramem.

OVO Wrocław będzie gotowe w 2016 roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY