REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Biblioteka w centrum handlowym? Już wcale nie dziwi

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 04 mar 2015 12:20
fot. Centrum handlowe Forum

Na Śląsku powstanie oryginalna biblioteka w gliwicki centrum handlowym Forum. Będzie to miejsce unikatowe w całym regionie.

REKLAMA

Biblioteka w gliwickim CH Forum ma być kreatywną i oryginalną strefa spędzania wolnego czasu, a także nowym miejscem wydarzeń kulturalnych: spotkań autorskich, imprez dla dzieci i warsztatów.  Zajmie ona przestrzeń ok. 160 mkw. w przeszklonej antresoli, z efektownym widokiem na okolicę. Wkrótce rozpoczną się tu prace adaptacyjne. Otwarcie placówki planowane jest jeszcze wiosną tego roku.

 - Nie urządzamy tylko zwykłej biblioteki, lecz również miejsce relaksu z dostępem do nowych tech-nologii. Idealne dla dzieci i dorosłych, a także osób z niepełnosprawnością. Z wygodnymi kanapami, strefą z grami planszowymi, w tym wspomagającymi terapię logopedyczną, oraz konsolą do gier. W punkcie będzie można wypożyczyć książki, także przeznaczone dla niewidzących i niedowidzących czy skorzystać z e-booków, baz danych, filmów DVD, a nawet wracających do łask płyt gramofonowych. Planujemy też zaprezentować naszą niepowtarzalną kolekcję ekslibrisów - mówi Bogna Dobrakowska, ddyrektorka Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gliwicach. Ale korzyści będą obopólne.

- Bardzo wysoko oceniamy potencjał, jaki płynie z tej współpracy. Liczymy, że nowatorskie rozwiązanie spotka się z entuzjazmem gliwiczan. Dla Biblioteki to sposób na propagowanie kultury w licznie uczęszczanym miejscu, a dla nas okazja do przyciągnięcia nowej grupy klientów i wzbogacenie oferty - chwali pomysł Grzegorz Filipczyk, dyrektor zarządzający CH Forum, z ramienia JLL.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie





REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY