REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Biebrza - rzeka, która naprawdę wciąga

  • Autor: humanmag.pl / Mariusz Golak - Hejpodlasie.blogspot.com
  • 17 sie 2016 14:00
Biebrza - rzeka, która naprawdę wciąga
Fot. Adam Tuchliński

Kotlina Biebrzańska to prawdziwa perła na przyrodniczej mapie Polski. Można ją zwiedzać na wiele sposobów – szybować nad rozległymi bagnami balonem, przemierzać piesze szlaki, wybrać się na przejażdżkę rowerową. Jednak to dzięki spływowi tratwą poczujemy najlepiej bijące naturalnym rytmem tętno tej wciąż nieujarzmionej przez człowieka, pierwotnej krainy.

REKLAMA

Wroceń – niewielka, senna wieś wciśnięta w zakole Biebrzy. Położona z dala od ważnych traktów komunikacyjnych czy miejskich siedlisk. Czas zdaje się tu płynąć nieco wolniej, przeciskając się niespiesznie przez porastające brzegi rzeki trzciny. To właśnie tu rozpoczyna się nasza wyprawa. Zanim jednak wsiądziemy na tratwę, musimy pokonać jeszcze kilkukilometrowy odcinek do Dolistowa, gdzie jest zacumowana.

Furgonetka wiezie nas wyboistą, polną drogą, wzbijając chmury piasku, który osiada na samochodzie. Kierowca pomstuje na brak deszczu. Tegoroczny czerwiec znowu jest wyjątkowo suchy, choć na północnym skrawku nieba zaczynają się właśnie formować niepokojące, sine chmury. Gęstnieją z każdą chwilą. Na moment tylko przedziera się przez nie popołudniowe słońce, oświetlające dość już wysokie i mocno spłowiałe zboże, które faluje smagane podmuchami wzmagającego się wiatru.

Przeczytaj więcej: Biebrza - rzeka, która naprawdę wciąga

Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY