REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Bielany Bussines Point - ekologiczny biurowiec we Wrocławiu

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 07 mar 2017 09:28
Bielany Bussines Point - ekologiczny biurowiec we Wrocławiu
Bielany Bussines Point fot. mat. prasowe
Bielany Bussines Point - ekologiczny biurowiec we Wrocławiu
Bielany Bussines Point - ekologiczny biurowiec we Wrocławiu
Bielany Bussines Point - ekologiczny biurowiec we Wrocławiu

Nowy biurowy projekt we Wrocławiu - Bielany Business Point uzyskał pozwolenie na użytkowanie. Pięciokondygnacyjny biurowiec oferuje 12 tys. mkw. powierzchni, w której zadbano o innowacyjne rozwiązania technologiczne umożliwiające znaczną redukcję zużycia energii. Ten ekologiczny budynek zrealizowała grupa deweloperska Megapolis.

REKLAMA

Inwestycja spółki Megapolis zrealizowana przy ul. Irysowej 1 w Bielanach Wrocławskich jest innowacyjna. Bielany Business Point zaprojektowano bowiem tak, by spełniał wymogi dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady Europy 2010/31/UE z 19 maja 2010 r. w sprawie charakterystyki energetycznej budynków. Zgodnie z tym unijnym dokumentem przewidziane standardy zaczną obowiązywać dopiero w 2021 r. Tymczasem wprowadzone w nowym biurowcu rozwiązania powodują, iż izolacyjność termiczna budynku jest wyższa o 30 proc. w stosunku do obiektów budowanych zgodnie z normami obowiązującymi w minionym roku. – Dodatkowo w Bielany Business Point o 30 proc. zredukowane jest też zapotrzebowanie energetyczne. Dzięki temu najemcy mogą ograniczyć koszty eksploatacyjne, zgodnie z naszymi szacunkami, nawet o 15 proc. – przekonuje Adam Pietkiewicz, współwłaściciel Megapolis i całej grupy kapitałowej Holding 1, do której należy spółka.

Na każdym piętrze Bielany Business Point można zaaranżować biuro już o wielkości 150 mkw. a na większych najemców czekają moduły liczące po 2,5 tys. mkw. Deweloper zaprojektował powierzchnię kierując się standardem jednego stanowiska na 10 mkw. Komfort pracy zwiększają dodatkowo uchylne okna zapewniające dostęp do świeżego powietrza. Co więcej, wszystkie pomieszczenia, o wysokości 3 m, są oddawane „pod klucz”, czyli oferują system podłogi podniesionej wykończonej wykładziną, podwieszane sufity oraz pełne oświetlenie.

Innowacyjna na skalę europejską elewacja budynku

Estetyczna, stonowana architektura biurowca nawiązuje do modernistycznych wzorców. Dodatkowo okładziny elewacji w atrium zostały wykonane z nanoglasu w kolorze białym. – Jest to spiek mączki marmurowej ze szkłem, dający efekt z jednej strony szkła, a z drugiej, delikatnego odwzorowania charakterystycznej dla kamienia struktury. Bielany Business Point to pierwsza inwestycja w Europie, w której materiał ten został wykorzystany na tak szeroką skalę – tłumaczy Paweł Bal, menedżer projektu.

W budynku zaplanowano parking na 272 miejsca postojowe, z czego 141 znajduje się w podziemnym garażu. Deweloper wprowadził również udogodnienia dla rowerzystów oraz innowacyjną platformę car sharingową do dyspozycji najemców.

Postmodernizm umarł, dekonstruktywizm nie żyje

Projekt budynku został wyłoniony w konkursie zorganizowanym przez inwestora. Zwycięskie opracowanie autorstwa pracowni Projekt Grupa z Piekar Śląskich okazało się najlepiej odpowiadającym na założenia konkursowe spośród siedmiu projektów nadesłanych przez zaproszone renomowane pracownie. Poziom nadesłanych prac bardzo wysoko ocenił prof. Piotr Gajewski, ówczesny prezes krakowskiego oddziału SARP, który przewodniczył sądowi konkursowemu. - Projekt pokazał nowy trend budownictwa biurowego. Postmodernizm umarł, dekonstruktywizm nie żyje. Żyje racjonalizm i racjonalna architektura mająca korzenie modernistyczne. Przekonujemy się o tym dzięki inwestorowi, który szuka wysokiej jakości, a nie niskich kosztów, i po raz kolejny zdecydował się na wyłonienie projektu w drodze konkursu – powiedział Piotr Gajewski.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY