REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Biura Wroclavii - przyjazne dla pracowników i środowiska

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 23 maj 2017 10:30
Biura Wroclavii - przyjazne dla pracowników i środowiska
fot. mat. prasowe

W ślad za częścią handlową Wroclavii, jej część biurowa otrzymała certyfikat BREEAM Interim na poziomie excellent. Uzyskany na etapie projektowo-budowlanym certyfikat potwierdza wyjątkową przyjazność budynku dla jego przyszłych użytkowników i środowiska.

REKLAMA

Biura Wroclavii zdobyły 83,7 proc. punktów (ocena excellent). To kolejny sukces po certyfikacji części handlowej Wroclavii, która na początku roku osiągnęła najwyższy rezultat w Europie dla centrum handlowego w budowie (81,3 proc. punktów).

Certyfikat BREEAM (Building Research Establishment’s Environmental Assessment Method) przyznawany przez BRE Global Ltd. (Building Research Establishment) to międzynarodowy certyfikat ekologiczny. Jest jednym z najbardziej znaczących i popularnych na świecie instrumentów oceny budynków pod względem wpływu na środowisko naturalne oraz użytkowników. – Uzyskanie przez Wroclavię certyfikatu BREEAM Interim odzwierciedla stosowaną przez nas jako inwestora zasadę poszanowania środowiska naturalnego. Chcemy tworzyć wyjątkowe, wysokiej jakości obiekty. Dlatego dbamy o przestrzeganie standardów ekologicznych oraz o wygodę naszych klientów i pracowników – mówi Arnaud Burlin, dyrektor zarządzający Unibail-Rodamco na Europę Centralną.

Biura Wroclavii - dostęp do transportu publicznego, pełnej oferty gastronomicznej oraz ogrodów

Biura Wroclavii będą zlokalizowane w reprezentacyjnej części budynku, od strony ul. Suchej, na poziomie +2, +3 i +4. Zajmą łączną powierzchnię 7,5 tys. mkw. Ich charakterystyczną cechą jest w pełni przeszklona elewacja (okna na całej wysokości pomieszczeń), która pozwala na jak najpełniejsze wykorzystanie naturalnego światła dziennego, a zarazem podkreśla „otwarcie” budynku na miasto i przechodniów.

– Lokalizacja Wroclavii w samym sercu miasta gwarantuje wygodny dostęp do ekologicznych form transportu – komunikacji miejskiej oraz rowerowej – podkreśla Arnaud Burlin. Wokół Wroclavii znajdzie się 1,3 tys. m ścieżek rowerowych (3,3 tys. mkw.), a w budynku – prysznice i szatnie dla pracowników biur. Część biurowa Wroclavii będzie posiadała bezpośrednie przejście do strefy relaksu, czyli zielonych ogrodów o powierzchni ok. 4,3 tys. mkw. Ponadto pracownicy zlokalizowanych we Wroclavii biur będą mogli korzystać ze strefy Dining Plaza z ok. 30 restauracjami i kawiarniami reprezentującymi zarówno wrocławskie, jak i sieciowe koncepty gastronomiczne (m.in. Pasibus, La Paryżanka, Etno Cafe, Polish Lody, jedyne w mieście Vapiano, Izumi Sushi, Salad Story, North Fish, Pizza Hut Express, KFC, Costa, Starbucks, So Coffee), a także z centrum handlowego (oferta ok. 200 sklepów). Aranżacja przestrzeni biurowej planowana będzie w uzgodnieniu z poszczególnymi najemcami, z naciskiem na charakterystyczne dla całego budynku nowoczesne rozwiązania i wysoką jakość materiałów.

Kolejne etapy certyfikacji

Certyfikacja Wroclavii odbywa się w formacie NEW CONSTRUCTION, stosowanym dla inwestycji budowanych od podstaw (w odróżnieniu od certyfikacji BREEAM IN-USE, dla budynków już istniejących). Uzyskanie certyfikatu BREEAM Interim, zarówno dla biur jak i dla części handlowej, wieńczy pierwszą część certyfikacji, właściwą dla trwającego obecnie budowlanego etapu inwestycji. Po zakończeniu prac budowlanych inwestor będzie się ubiegał o tzw. BREEAM Final Certificate, potwierdzający zastosowanie na etapie budowlanym przyjętych wcześniej założeń.

Asesor

Certyfikacja BREEAM prowadzona jest dla Wroclavii przez asesora BREEAM – firmę Bopro. W porozumieniu z Bopro architekci inżynierowie zaprojektowali budynek Wroclavii w taki sposób, by był on zgodny ze standardami BREEAM. Także na obecnym etapie – budowlanym projekt jest monitorowany przez Bopro w celu zapewnienia jego zgodności z założeniami etapu projektowego.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY