REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Biuro sprzyjające kreatywności

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 17 wrz 2014 11:03
Nowa siedziba Ars Thanea i ATGames projektu Pik Studio sprzyja kreatywności, fot. Pik Studio

Nowoczesna przestrzeń biurowa powinna inspirować do kreatywności i efektywnej wymiany myśli. Dlatego coraz częściej architekci aranżują wspólne przestrzenie, które mają sprzyjać spontanicznym kontaktom, nieformalnej rozmowie i lepszej współpracy.

REKLAMA

Przykładem ciekawej realizacji "biura kreatywnego" jest warszawskie biuro Levisa zaprojektowane przez pracownię Otomi. Na jego całej powierzchni zaakcentowano przestrzenie, gdzie odbywa się̨ interakcja między pracownikami. Architekci indywidualnie opracowali nietuzinkowe elementy dekoracyjne w salach konferencyjnych, które dzięki unikalnej formie stymulują kreatywność.

Ideą tego projektu było rozdzielenie sal na trzy osobne pomieszczenia według haseł przewodnich: craft, art i nature. Salę "Craft" wyróżnia ściana z drewnianych kołków tworzących ruchomy obraz, który dopełniają kolorowe fotele. W sali "Art" zwraca uwagę konstrukcja ze sznurków, dających wibrującą kompozycję kolorów, zaś jedynym akcentem kolorystycznym są meble i ściany pomalowano na biało. Zaś w sali "Nature" znajdują się tapicerowane elementy akustyczne w kształcie plastra miodu, zdobiące ścianę. W projekcie użyto trwałe materiały oraz proste formy i kształty, które porządkują przestrzeń nie rozpraszając uwagi pracowników.

Salę konferencyjną inspirującą do kreatywności zaprojektowali też architekci z Pik Studio dla Ars Thanea i ATGames w ich warszawskiej siedzibie. Nie jest to standardowe pomieszczenie. – Pracownicy nie siedzą przy tradycyjnym stole i na niewygodnych krzesłach. Możemy mówić bardziej o leżakowaniu w miękkich fotelach. Przebywanie w takiej sali konferencyjnej staje się przyjemnością i dodatkowo stymuluje kreatywność – podkreśla Paweł Pałkus, architekt i współwłaściciel pracowni.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY