REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Biuro z kosmicznym polotem

  • Autor: HouseMarket.pl
  • 22 sie 2016 11:18
Biuro z kosmicznym polotem
Fot. Archipod/Facebook
Biuro z kosmicznym polotem
Biuro z kosmicznym polotem

Przypomina egzotyczny owoc, zwłaszcza jeśli stoi w ogrodzie. Ale do środka wchodzi się jak do kosmicznej kapsuły. To ekologiczne biuro domowe.

REKLAMA

Kapsuła na szczycie ma okrągły świetlik o średnicy jednego metra i na ścianach dwa owalne okna z podwójnymi szybami. Drzwi wejściowe otwierają się do góry, jak w statku kosmicznym. Kula jest wyposażona w nastrojowe oświetlenie, czujnik dymu i grzejnik elektryczny. Ma dobrą izolację akustyczną, więc jest idealnym miejscem do pracy.

Wymyślił ją Anglik Chris Sneesby, założyciel firmy Archipod. Zależało mu na tym, aby zbudowana była z ekologicznych materiałów. Dlatego konstrukcję tworzy zakrzywiona sklejka drewniana, wzmocniona włóknem szklanym pochodzącym ze recyklingu szkła. Izolację zapewnia folia. Wewnątrz są tynki gipsowo-kartonowe pomalowane ekologiczną farbą.

Średnica mniejszej kapsuły w najszerszym miejscu liczy 2,9 metra oraz 2,5 metra wysokości. Większa jest o metr szersza. Z zewnątrz kula obłożona jest klepkami z czerwonego cedru.

Wszystkie budowane są na zamówienie, a ich wyposażenie dopasowane do życzeń klienta. Można na przykład zażyczyć sobie montaż instalacji wodnej i telefonicznej. Przyszły właściciel musi tylko przygotować grunt do instalacji. W cenę wliczone są betonowe bloczki stanowiące fundament budowli. Sferyczne biuro nie jest tanie. Kosztuje od 32 tys. dolarów do 40 tys. dolarów.

– Zależało mi na stworzeniu wyjątkowej przestrzeni, która zachęci ludzi do pracowania w domu, a nie na szukaniu tanich rozwiązań – przekonuje Chris Sneesby.

Zobacz więcej

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY