REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Biurowa wizytówka Gdańska. Co wyróżnia biurowiec Argon?

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 27 wrz 2017 15:48
Biurowa wizytówka Gdańska. Co wyróżnia biurowiec Argon?
Argon fot. mat. prasowe
Biurowa wizytówka Gdańska. Co wyróżnia biurowiec Argon?
Biurowa wizytówka Gdańska. Co wyróżnia biurowiec Argon?
Biurowa wizytówka Gdańska. Co wyróżnia biurowiec Argon?

Z końcem sierpnia br. oddano do użytku trzeci etap Alchemii w Gdańsku - budynek Argon. Projektantem całego kompleksu Alchemia jest pracowania APA Wojciechowski Architekci z Warszawy. Biurowiec wyróżnia ciekawa architektura i niestandardowe rozwiązania, z myślą o przyszłych najemcach.

REKLAMA

Argon to najbardziej prestiżowo ulokowany budynek kompleksu - przy skrzyżowaniu al. Grunwaldzkiej (głównej arterii Trójmiasta) z ul. Kołobrzeską. Ma on 14 kondygnacji nadziemnych i w części biurowej kształt litery H. Jego łączna powierzchnia do wynajęcia to 38 tys. mkw., z czego na biura przypada 36 tys. mkw.

Wyjątkowa pod względem oferty na trójmiejskim rynku jest powierzchnia typowej kondygnacji biurowej wynosząca aż 3 tys. mkw. oraz wysokość pomieszczeń biurowych wynosząca 3 m. Obecnie w budynku wynajętych jest ok. 50  proc. powierzchni najmu. Biura w nim będą miały m.in. takie firmy, jak Lufthansa Systems Poland (biuro o powierzchni blisko 5 tys. mkw.), Grupa Wirtualna Polska (2,4 tys. mkw.), Damen Engineering Gdańsk (1,7 tys. mkw.), gigant technologiczny Luxoft, ING Bank Śląski, a także Torus.

Na parterze budynku Argon funkcjonować będzie 11 różnych podmiotów o charakterze usługowo-handlowym, w tym aż 9 gastronomicznych. Wśród nich będą zarówno popularne marki (m.in. Starbucks, Gorąco Polecam Nowakowski), jak i autorskie koncepty gastronomiczne (m.in. Sugoi Sushi, Alchemia Wina, ENJOY food&life) dzięki czemu znacznie poszerzona została oferta w tym zakresie. Jej uzupełnieniem będą punkt handlowy i placówka banku.

Budynek Argon oddano do użytku z 2-miesięcznym przyspieszeniem względem pierwotnych założeń.

Architektoniczne nawiązanie

Charakterystyczne dla I i II etapu Alchemii ażurowe pasy (w kolorze nawiązującym do pierwiastka - nazwy wieży biurowej, kolejno Aurum, Platinum, Ferrum i Titanium), w przypadku Argonu imitują pasy szkła strukturalnego pozbawione zewnętrznych elementów. Podobnie zaszklona jest charakterystyczna dla tego etapu „latarnia”, czyli narożnik budynku pozbawiony szprosów i innych elementów metalowych. Jest on dodatkowo podświetlony od wewnątrz ledowymi listwami. Ponadto na wysokości 1 i 2 piętra zastosowane zostały specjalne profile, które kolorem i formą nawiązują do cegieł stosowanych na elewacji części wspólnych wcześniejszych etapów kompleksu.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY