REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Biurowiec Astoria projektu Epstein powstaje w centrum Warszawy

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 09 gru 2014 11:05
Biurowiec Astoria projektu Epstein powstaje w centrum Warszawy
Biurowiec Astoria, Strabag Real Estate
Biurowiec Astoria projektu Epstein powstaje w centrum Warszawy
Biurowiec Astoria projektu Epstein powstaje w centrum Warszawy

Budynek biurowo-handlowy o powierzchni całkowitej 28 tys. mkw. powstaje w centrum stolicy, przy ul. Przeskok 2. Astoria będzie liczyć 10 pięter i 2 poziomy garażu podziemnego dla blisko 100 aut. Zakończenie inwestycji o wartości 75 mln euro zaplanowano na pierwsze półrocze 2016 r. Projekt architektoniczny przygotowała pracownia Epstein.

REKLAMA

- Projekt Astoria będzie dowodem naszych kompetencji na rynku nieruchomości i wielu lat doświadczeń zdobytych w całej Europie - powiedział Erol Milo, Project Manager Astoria.

- Jesteśmy przekonani, że w przyszłości Polska może stać się jednym z kluczowych rynków dla Strabag Real Estate - dodał Thomas Hohwieler, Dyrektor Zarządzający Strabag Real Estate.

Spółka Strabag Real Estatee GmbH (SRE) uruchomiła swoje przedstawicielstwo w Warszawie. Firma powołała w Polsce grupę ekspertów odpowiedzialnych za nadzór i realizację projektu biurowo-handlowego Astoria oraz rozwój działalności deweloperskiej na polskim rynku.

Projekt architektoniczny Astorii został opracowany przez architektów z pracowni Epstein. Generalnym wykonawcą inwestycji jest Strabag Sp. z o.o. 

Budynek oferować będzie najemcom nowoczesne wyposażenie oraz elastyczne i różnorodne sposoby wykorzystania powierzchni biurowych, w zależności od potrzeb. Dzięki oświetleniu LED i systemowi stropów aktywnych do regulacji temperatury pomieszczeń (CCT) koszty eksploatacji Astorii będą znacznie niższe względem mniej nowoczesnych nieruchomości. SRE realizuje inwestycję zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju i wymogami złotej certyfikacji LEED.

SRE jako część Strabag SE, europejskiego koncernu technologicznego z branży budowlanej, lidera w zakresie wdrażania innowacyjnych technologii z silnym kapitałem własnym, jest jedną z czołowych spółek deweloperskich w Niemczech. SRE oferuje kompleksowy zakres usług, poczynając od przygotowania koncepcji i planowania projektu, poprzez realizację, aż do wynajmu i sprzedaży. Spółka powstała w 1965 roku i od tego czasu ma już w swoim portfolio inwestycje o całkowitej wartości ponad 5,9 mld euro. SRE zrealizował tak prestiżowe i wielokrotnie nagradzane projekty, jak MILANEO w Stuttgarcie (zdobywca nagrody „Best Futura Mega Project“ na MIPIM 2013), czy Tańczące Wieże w Hamburgu (zdobywca nagrody MIPIM-, immobilienmanager i FIABCI-AWARD w 2014 roku). Na arenie międzynarodowej Spółka jest aktywna w Austrii, Szwecji i Europie Środkowo-Wschodniej, realizując takie inwestycje, jak m.in. ekskluzywny projekt mieszkaniowy w Szwecji - Stockholm Continental Living.

Siedziba główna SRE mieści się w Kolonii, natomiast poza Warszawą,  przedstawicielstwa SRE zlokalizowane w: Berlinie, Dusseldorfie, Frankfurcie, Freibourgu, Hamburgu, Hanowerze, Kolonii, Monachium, Stuttgardzie i Wiedniu. Ponadto SRE jest także odpowiedzialny za rozwój projektu w Sztokholmie poprzez biuro projektowe STRABAG Projectutveckling AB.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY