REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Biurowiec Astoria w Warszawie, projektu Epstein, osiągnął stan surowy

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 21 wrz 2015 12:13
Biurowiec Astoria w Warszawie, projektu Epstein, osiągnął stan surowy
Astoria Premium Offices
Biurowiec Astoria w Warszawie, projektu Epstein, osiągnął stan surowy
Biurowiec Astoria w Warszawie, projektu Epstein, osiągnął stan surowy
Biurowiec Astoria w Warszawie, projektu Epstein, osiągnął stan surowy

Biurowiec Astoria Premium Offices osiągnął stan surowy. Zakończenie budowy
planowane jest na połowę przyszłego roku.

REKLAMA

Zakończenie prac betonowych uczczono tradycyjnym zawieszeniem wiechy na dachu 11-kondygnacyjnego budynku, który zwieńczy charakterystyczna glorieta. W uroczystości wzięli udział przedstawiciel inwestora Strabag Real Estate GmbH - Michael Markart, dyrektor oddziału oraz przedstawiciele generalnego wykonawcy - Strabag Sp. z o.o. - Jacek Kowalski, dyrektor Budownictwa Ogólnego, Paweł Szczepaniak kierownik projektu oraz kierownik budowy - Jarosław Luchowski odpowiedzialny za budowę Astoria Premium Offices.

Projekt architektoniczny biurowca powstał w pracowni Epstein.

- Realizacja tego jakże ważnego projektu w portfolio Strabag Real Estate przebiega zgodnie z harmonogramem. Wszystkie prace są wykonywane niezwykle sprawnie, co doceniają również okoliczni mieszkańcy - powiedział Michael Markart.

Astoria powstaje w samym sercu Warszawy przy ul. Przeskok 2, u zbiegu ulic Złotej i Zgody. Równolegle z osiągnięciem stanu surowego generalny wykonawca rozpoczął już montaż fasady, w przypadku której wykorzystywane są wysokiej jakości szkło, kamień i metal.

Nowoczesny projekt wpisuje się w otoczenie i nawiązuje do historycznej zabudowy sąsiednich budynków, zarówno pod względem zastosowanych materiałów, jak i charakterystycznego poziomego podziału. Zaczął się również montaż instalacji wewnętrznych. W najbliższym czasie planowane jest układanie warstwy dachowej i instalacja urządzeń na dachu.

Biurowiec oferować będzie blisko 16,8 tys. mkw. najmu najwyższej klasy powierzchni biurowej, 1,4 tys. mkw. najmu powierzchni handlowej oraz 87 miejsc parkingowych do dyspozycji przyszłych najemców. Wszystkie wnętrza zaprojektowano tak, aby umożliwić efektywne i elastyczne wykorzystanie dostępnych powierzchni, zarówno w tradycyjnych układach z podziałem na pokoje, jak i w otwartych przestrzeniach typu open space.

Inwestycja Strabag Real Estate jest realizowana według zasad zrównoważonego rozwoju i zgodnie z wymogami certyfikacji LEED na poziomie GOLD. W budynku zostaną zastosowane liczne rozwiązania proekologiczne, takie jak oświetlenie LED oraz systemy ograniczające zużycie wody. Na uwagę zasługuje technologia stropów termoaktywnych (Concrete Core Tempering), które charakteryzują się znacznie niższymi parametrami zużycia energii niż standardowe systemy klimatyzacji i ogrzewania. Zakończenie inwestycji zaplanowano na pierwszą połowę 2016 roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY