REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Biurowiec dla specjalistów

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 03 sie 2016 15:23
Biurowiec dla specjalistów
C200
Biurowiec dla specjalistów
Biurowiec dla specjalistów
Biurowiec dla specjalistów
Biurowiec dla specjalistów
Biurowiec dla specjalistów
Biurowiec dla specjalistów

Firmy doradcze, kancelarie prawne, księgowość... Dla nich liczy się funkcjonalna przestrzeń czy duża ilość światła dziennego. Są jednak firmy, które potrzebują czegoś więcej. Jedną z nich jest Synevo Central Lab.

REKLAMA

Firma Synevo Central Lab podjęła decyzję o wynajęciu 500 mkw. w jednym z gdańskich biurowców. Wybrała C200 Office. To projekt, który niedawno przeszedł wielką modernizację.

Transakcja nie jest zwyczajną umową, jakich wiele podpisywanych jest na rynku każdego dnia. Synevo potrzebowało specjalistycznej powierzchni, do której możliwe będą dostawy, przechowywanie i przygotowywanie zestawów do materiałów klinicznych i archiwizowanie próbek. 

- W naszej działalności kierujemy się przede wszystkim kryterium najwyższej jakości. Dlatego również lokalizacje, jakie wybieramy, powinny spełniać specjalistyczne wymogi techniczne i funkcjonalne, odpowiadające specyfice naszej firmy - komentuje Jolanta Czerwonka, dyrektor Synevo Central Lab.

Co ciekawe, C200 znajdujący się przy ulicy Jan z Kolna w Gdańsku został zbudowany na przełomie lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych. Istniał jako zaplecze administracyjne ówczesnej Stoczni Północnej, część pomieszczeń zagospodarował także Zakładowy Ośrodek Obliczeniowy EMC.

By przystosować budynek do wymagań współczesnych najemców potrzebna była seria różnorodnych działań. W trakcie budowy dokonano licznych zmian funkcjonalnych oraz konstrukcyjnych, jednocześnie pozostawiając część elementów tradycyjnych budynku. Zachowana została cała konstrukcja nośna, budynek został obniżony o jedną kondygnację, wyburzone zostały stare szyby windowe i zbudowane zostały nowe. Wszystkie ściany działowe zostały zburzone, co pozwoliło stworzyć jedną z większych w Polsce przestrzeni biurowych na jednej kondygnacji. Budynek zyskał też nową systemową elewację z wysokiej jakości alucobondu, którą zdobią pionowe, ledowe bagietki podnoszące - szczególnie po zmroku - atrakcyjność fasad.

C200 Office to budynek zrewitalizowany przez Euro Styl 2016 roku. Całkowita powierzchnia najmu to około 17 500 mkw. Na terenie znajduje się ok. 370 miejsc parkingowych, a do budynku prowadzi ścieżka rowerowa.

C200 Office oferuje całą gamę udogodnień dla najemców, w tym m.in. fitness, kantynę, sklepik, prysznice, przebieralnie i szafki dla rowerzystów, parking dla rowerzystów na poziomie -1, czy ekrany w głównym lobby, które pokazują aktualny czas odjazdów tramwajów.

Nowy projekt biurowca przygotowała pracownia Kenton Arch. 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY