REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Biurowiec LPP wśród najlepszych gdańskich realizacji

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 03 cze 2016 11:04
Biurowiec LPP wśród najlepszych gdańskich realizacji
LPP siedziba, fot. Allcon Budownictwo

Przyznano nagrody w konkursie na najlepszą gdańską realizację architektoniczną 2011-2015, zorganizowanym przez prezydenta Gdańska i SARP Oddział Wybrzeże. Kapituła nagrody uhonorowała dyplomem przebudowę siedziby LPP przy ul. Łąkowej 34/44, której generalnym wykonawcą był Allcon Budownictwo, zaś za projekt odpowiadała pracownia JEMS.

REKLAMA

Prowadzone przez Allcon Budownictwo prace w zakresie generalnego wykonawstwa polegały na przebudowie i rozbudowie modernistycznego budynku magazynowo-biurowego wzniesionego w latach 1924-1927 i przekształceniu go w nowoczesny biurowiec.

Siedziba firmy LPP umiejscowiona jest na obszarze wpisanym do rejestru zabytków, dlatego wszelkie plany i modernizacja odbywały się pod ścisłym nadzorem konserwatora zabytków. W sześciokondygnacyjnym budynku zachowano charakterystyczne cechy architektury modernistycznej, łącząc je z nowoczesnymi przestrzeniami wewnętrznymi. Zagospodarowaniu uległ również teren wokół budynku w postaci elementów tzw. małej architektury: ogrodzenie, brama wjazdowa, wiata na rowery, portiernia oraz oświetlenie.

Zamierzeniem inwestora było stworzenie najlepszych i zarazem atrakcyjnych warunków do pracy dla kilkuset pracowników LPP. Nowe przestrzenie pełnią nie tylko funkcję biurową, ale także rekreacji, wypoczynku, fitness, odnowy biologicznej, klubokawiarni.

Powierzchnia użytkowa budynku wynosi  8 792 mkw., a kubatura 19 750 m3.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY