REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Biurowiec Łużycka Plus pełen ekologicznych rozwiązań

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 13 lut 2014 10:54
Biurowiec Łużycka Plus pełen ekologicznych rozwiązań
Kompleks Łużycka Office Park w Gdyni

Gdyńska spółka Allcon Investment powiększa park biurowy Łużycka Office Park przy ul. Łużyckiej w Gdyni. Za projekt inwestycji odpowiadają architekci z firmy AEDAS.

REKLAMA

Obiekt Łużycka Plus - biurowiec klasy A - będzie oferować 10,4 tys. mkw. powierzchni użytkowej.

Jak poinformowała Halina Gniadecka, pełnomocnik Łużycka Park Investment, nowy budynek Łużycka Plus to nie tylko dodatkowe biura, ale i krok naprzód w zgodzie z powszechnym trendem certyfikacji ekologicznej - od etapu projektowania obiekt podlega kategoryzacji certyfikacją BREEAM przy współpracy architektów z firmy AEDAS. Jest to również pierwszy w Polsce biurowiec, który otrzymał certyfikat „Obiekt Bez Barier” przyznawany przez Fundację Integracja i DNV Business Assurance. Ciekawostką jest przeznaczenie parteru budynku na usługi medyczne, zapewnione przez stosowne rozwiązania architektoniczno-budowlane.

Inwestor informuje, że elewację obiektu zaplanowano w systemie fasady kurtynowej, w kształcie optymalizującym doświetlenie pomieszczeń biurowych: od strony północnej i zachodniej ma być w pełni przeszklona, na pozostałych znajdą się nieprzezierne pasy podokienne, zmniejszające dostęp światła, co wpływa na obniżenie wydatków na klimatyzację.

System okienno-fasadowy ma mieć najwyższe parametry izolacyjności termicznej oraz akustycznej. Dla podwyższenia komfortu pracowników zaplanowano uchylne okna, strefowanie i automatyczne ściemnianie oświetlenia wraz z detekcją obecności, a części wspólne mają być wyposażone w oprawy typu LED.

Podnadto w obiekcie zostaną zainstalowane m.in.: dwustronne, niezależne zasilanie energetyczne, własna stacja transformatorowa, generator prądotwórczy i centralna bateria oświetlenia awaryjnego, nowoczesne systemy wentylacji zapewniające 50 m3/h na osobę świeżego powietrza wraz z odzyskiem wilgoci i dynamiczną regulacją ilości powietrza nawiewanego na daną część najmu, efektywny system klimatyzacji z free-coolingiem i płynną regulacją mocy, system nawilżania parowego czy system telewizji przemysłowej CCTV.

Generalnym wykonawcą inwestycji jest Allcon Budownictwo.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY