REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Biurowiec projektu Atelier.com oficjalnie ekologiczny

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 13 lip 2015 13:35
 Biurowiec projektu Atelier.com oficjalnie ekologiczny
fot. Kompleks biurowy New City
 Biurowiec projektu Atelier.com oficjalnie ekologiczny
 Biurowiec projektu Atelier.com oficjalnie ekologiczny
 Biurowiec projektu Atelier.com oficjalnie ekologiczny

Kompleks biurowy New City, zlokalizowany przy ulicy Marynarskiej 15 w Warszawie otrzymał prestiżowy certyfikat BREEAM In-Use International w kategoriach „Building Management” oraz „Asset” na poziomie „Excellent”. To projekt studia architektonicznego Atelier.com założonego przez architekta Piotra Klecana.

REKLAMA

Na uzyskanie wyniku przez New City zarządzanego przez Hines Polska miały wpływ przede wszystkim efektywne procedury zarządzania budynkiem, w szczególności dbałość o poprawę efektywności energetycznej. Kompleks wyróżnia ponadto zastosowanie ekologicznych materiałów budowlanych, czy troska o minimalizowanie zanieczyszczania środowiska, m.in. poprzez zaimplementowane procedury segregacji odpadów.

Audytorzy docenili również lokalizację kompleksu i udogodnienia dla najemców, takie jak uruchomiona w marcu tego roku innowacyjna platforma Singu CarPooling, ułatwiająca wspólne przejazdy do pracy.

- Jesteśmy wyjątkowo dumni z uzyskania certyfikatów z tak wysoką oceną. W New City od początku kładliśmy nacisk na ograniczenie zużycia energii, a dzięki udoskonaleniu i wprowadzeniu ulepszonych procedur możemy pochwalić się wysokim poziomem prośrodowiskowych, i przyjaznych użytkownikom rozwiązań – dodał Tomasz Sasin, Sustainability Manager Hines w Polsce. Za przeprowadzenie procesu certyfikacji dla warszawskiego New City odpowiedzialna była niezależna firma WSP.

- W procesie certyfikacji BREEAM In-Use oceniamy zrównoważone podejście do użytkowania budynku, które nie byłoby możliwe bez proekologicznych i energooszczędnych rozwiązań zaimplementowanych już na etapie projektowym. Uzyskanie dla budynków New City wyjątkowo wysokiej oceny „Excellent” w obu kategoriach było możliwe dzięki właściwemu zarządzaniu i wykorzystaniu tych rozwiązań. Ponadto, New City wyróżniają szczególnie zielone ściany i dach, które poprawiają jakość powietrza w budynku, polepszają mikroklimat, absorbują CO2, tłumią hałas i magazynują wodę – powiedziała Ewa Kowalska-Ocneanu, szef działu Zrównoważonego Rozwoju WSP oraz audytor w procesie certyfikacji.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY