REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Biurowiec Proximo spod kreski Rolfe Judd z pozwoleniem na budowę

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 01 lip 2014 14:07
Biurowiec Proximo spod kreski Rolfe Judd z pozwoleniem na budowę
fot. Proximo widok od ulicy Prostej
Biurowiec Proximo spod kreski Rolfe Judd z pozwoleniem na budowę
Biurowiec Proximo spod kreski Rolfe Judd z pozwoleniem na budowę
Biurowiec Proximo spod kreski Rolfe Judd z pozwoleniem na budowę
Biurowiec Proximo spod kreski Rolfe Judd z pozwoleniem na budowę

Jest pozwolenie na budowę Proximo przy stacji metra Rondo Daszyńskiego w Warszawie. Autorem projektu architektonicznego jest pracownia Rolfe Judd. Lobby i przestrzeń publiczna w formie wewnętrznego placu zaprojektowane zostały przez światowej sławy studio Pininfarina z Włoch.

REKLAMA

Hines poinformował o otrzymaniu ostatecznego pozwolenia na budowę budynku biurowego klasy A pod nazwą Proximo, który zrealizowany zostanie przy stacji metra Rondo Daszyńskiego w Warszawie.

Proximo zaoferuje najemcom 28.385 m kw. powierzchni w standardzie klasy A, w tym ok. 2.000 m kw. powierzchni handlowo-usługowej. W budynku znajdzie się także 435 miejsc parkingowych na trzech poziomach podziemnego garażu. Proximo powstanie u zbiegu ulic Prostej i Przyokopowej, w Warszawie w bezpośrednim sąsiedztwie Ronda Daszyńskiego i stacji drugiej linii metra. Najbliższe spośród wszystkich 7 wejść do metra zlokalizowanych po zachodniej stronie Ronda Daszyńskiego znajduje się 20 metrów od wejścia głównego do Proximo.

Południowe skrzydło Proximo stanowić będzie 13-kondygnacyjna dominanta, zapewniająca doskonałą ekspozycję budynku i jego widoczność z głównych arterii przebiegających w bezpośrednim sąsiedztwie budynku. Autorem projektu architektonicznego Proximo jest pracownia Rolfe Judd. Lobby recepcyjne oraz przestrzeń publiczna w formie wewnętrznego placu zaprojektowane zostały przez światowej sławy studio projektowe Pininfarina z Włoch. Poza architekturą i dbałością o klasę wykończenia obiektu, wyróżnikiem Proximo są duże powierzchnie pięter i niski współczynnik powierzchni wspólnych. Dzięki przeszkleniu fasady od podłogi do sufitu biura będą doskonale doświetlone światłem dziennym, a nowoczesne systemy wentylacji i klimatyzacji oraz krótki czas oczekiwania na windy korzystnie wpłyną na komfort codziennego użytkowania biur przez najemców. Budynek Proximo będzie się legitymować certyfikatem ekologicznym BREEAM na poziomie VERY GOOD.

Generalne Wykonawstwo Proximo powierzono warszawskiemu oddziałowi firmy Hochtief Polska. Prace budowlane rozpoczną się z końcem czerwca, a ich zakończenie planowane jest na maj 2016 roku. Pierwsi najemcy Proximo będą mogli rozpocząć swoją działalność w budynku w czerwcu 2016 r.

O Rolfe Judd

Wielodyscyplinarna pracownia projektowa złożona z architektów, urbanistów i projektantów wnętrz działająca na rynku architektonicznym od ponad 45 lat. Firma powstała w 1968 roku w Wielkiej Brytanii. W Polsce istnieje od roku 2006, obecnie ma siedziby w trzech miastach: Londynie, Katowicach i Warszawie.

Posiada wieloletnie doświadczenie w realizacji projektów, od budynków indywidualnych, przez zespoły wielofunkcyjne, wysokiej klasy budynki biurowe, zespoły mieszkaniowe, obiekty użyteczności publicznej, centra handlowo-usługowe, obiekty hotelowe, rekreacyjne i edukacyjne, a także założenia urbanistyczne. Podczas realizacji projektów firmie przyświeca przede wszystkim zrozumienie istoty problemu zrównoważonego rozwoju oraz dbałość o to, by wszystkie budynki powstawały w oparciu o najwyższe standardy przy możliwe minimalnym wpływie na środowisko naturalne.Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY