REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Biurowiec spod kreski APA Wojciechowski z zielonym certyfikatem

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 08 lis 2016 09:58
Biurowiec spod kreski APA Wojciechowski z zielonym certyfikatem
Alchemia II fot. materiały prasowe

Druga faza kompleksu biurowego Alchemia, położona w centralnej lokalizacji w Gdańsku przy al. Grunwaldzkiej 409, otrzymała certyfikat na poziomie Platinum w systemie LEED. Jest to najbardziej ponadczasowa pod względem architektury i wielofunkcyjności nieruchomość klasy A. Projekt przygotowała pracownia APA Wojciechowski Architekci.

REKLAMA

Certyfikat LEED jest uznanym na arenie międzynarodowej systemem certyfikacji ekologicznej budynków. Zapewnia właścicielom i zarządcom budynków narzędzia służące identyfikacji i wdrożeniu praktycznych i mierzalnych rozwiązań w zakresie proekologicznego projektowania budynków, ich budowy, użytkowania i konserwacji. Oceny projektów dokonuje się na podstawie pięciu głównych kryteriów: zrównoważonej lokalizacji danej inwestycji, efektywności gospodarki wodnej, wykorzystania energii i atmosfery, wykorzystania materiałów i zasobów oraz jakości środowiska wewnętrznego. Dodatkowym kryterium jest innowacyjność w projektowaniu.

W każdej kategorii przyznawana jest określona liczba punktów. Biurowiec Alchemia II otrzymał certyfikat na najwyższym poziomie - certyfikat LEED PLATINUM, zajmując tym samym trzecie miejsce w Polsce zdobywając przy tym  89 punktów, tracąc do lidera Poleczki Business Park zaledwie 2 punkty.

Nowopowstające inwestycje firmowane przez Polski Holding Nieruchomości S.A. oraz nabywane przez Grupę Kapitałową budynki biurowe klasy A wyróżniają się architektonicznie na tle otoczenia, czego najlepszym przykładem jest biurowiec Alchemia II z certyfikatem LEED na poziomie PLATINUM, Andersia Business Center w Poznaniu ze złotym certyfikat LEED oraz biurowiec Domaniewska Office Hub z certyfikatem BREEAM na poziomie Excellent.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY