REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Biurowiec Tensor według Degutis Studio z pozwoleniem na budowę

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 02 paź 2014 10:15
Biurowiec Tensor według Degutis Studio z pozwoleniem na budowę
fot. Kompleks biurowy Tensor z pozwoleniem na budowę
Biurowiec Tensor według Degutis Studio z pozwoleniem na budowę
Biurowiec Tensor według Degutis Studio z pozwoleniem na budowę
Biurowiec Tensor według Degutis Studio z pozwoleniem na budowę
Biurowiec Tensor według Degutis Studio z pozwoleniem na budowę

Kompleks biurowy Tensor, zlokalizowany w Gdyni przy ulicy Łużyckiej 8, utworzą trzy nowoczesne budynki klasy A o nazwach X, Y, Z. Najnowsza inwestycja Euro Styl otrzymała już niezbędne zezwolenia na początku września. Wizję architektoniczną opracowało biuro projektowe Degutis Studio.

REKLAMA

Tensor będzie drugim parkiem biznesowym w Gdyni. Inwestycja obejmie trzy nowoczesne budynki - X, Y, Z o łącznej powierzchni biurowej sięgającej 20 tys. mkw. Oddanie do użytkowania I etapu przedsięwzięcia - budynku X (ok. 4,9 mkw. biur), zaplanowane jest na I kwartał 2016 r. Najemcy będą mieli do dyspozycji 446 miejsc parkingowych. Dla komfortu najemców na parterach obiektów zaplanowano kawiarnię, sklepik spożywczy oraz kantynę i inne usługi, powstanie także wewnętrzne patio z elementami małej architektury i elementem wodnym oraz przestrzenią relaksu wraz z torem do gry w boule. Zachowano również otaczającą zieleń.

Koncepcję architektoniczną zaprojektowali architekci z biura projektowego Degutis Studio. Inspiracją dla kompleksu biurowego Tensor – zwłaszcza w zakresie elewacji – były geometryczne wariacje na temat wektorów.

Istotnym atutem kompleksu będzie lokalizacja – przy ul. Łużyckiej, w dynamicznie rozwijającym się i największym regionie biurowym w Gdyni, z bardzo dobrym dostępem do środków komunikacji miejskiej –przystanków autobusowych, stacji Szybkiej Kolei Miejskiej, a w niedalekiej przyszłości również Pomorskiej Kolei Metropolitalnej łączącej Gdynię z lotniskiem w Gdańsku, obszarem Górnego Tarasu Trójmiasta i Kaszub.

- Zdecydowaliśmy się realizować kolejne przedsięwzięcia biurowe zachęceni dobrymi wynikami naszych poprzednich realizacji, czyli projektów Opera Office i BPH Office Park w Gdańsku. Chcielibyśmy efektywnie wykorzystać nasze doświadczenie i stworzyć atrakcyjny adres biurowy tym razem na obiecującym rynku biurowym w Gdyni - informuje Mikołaj Konopka, Wiceprezes Euro Styl.

Komercjalizacją obiektu zajmuje się międzynarodowa firmy doradcza JLL. - Tensor wzbogaci zasoby biurowe Gdyni, a w rezultacie przyczyni się do umocnienia pozycji miasta w procesie poszukiwania inwestorów, dla których dostęp do wysokiej jakości powierzchni stanowi istotny atut w wyborze lokalizacji dla swojej działalności. Inwestycja ta jest nowoczesnym, ekologicznym projektem dostosowanym do specyficznych wymagań najemców z sektora usług dla biznesu, którzy stanowią jedną z kluczowych grup odbiorców nowych projektów biurowych w Trójmieście. Kompleks Tensor jest nie tylko doskonale przemyślany funkcjonalnie, ale również stanowi estetyczny i przyjazny element otoczenia, a ulica Łużycka, jako świetnie skomunikowana rozwijająca się lokalizacja, cieszy się dużym zainteresowaniem najemców - mówi Magdalena Reńska, Dyrektor w JL.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY