REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Biurowiec The Tides powstanie tuż przy Wiśle

  • Autor: gazeta.pl
  • 21 sie 2014 11:26
Wizualizacja biurowca The Tides, Warszawa

W miejscu przedwojennej siedziby Warszawskiego Towarzystwa Wioślarskiego, w sąsiedztwie mostu Poniatowskiego powstanie biurowiec The Tides, którego inwestorem jest Por Property Investment Group.

REKLAMA

Wyjątkowość inwestycji wynika przede wszystkim z lokalizacji. Nie licząc Centrum Nauki Kopernik, nie ma w Warszawie drugiego budynku położonego tak blisko Wisły. Od rzeki oddzielać będzie go tylko bulwar - czytamy w gazeta.pl.

Kompleks The Tides, którego inwestorem jest Por Property Investment Group, będzie składać z czterokondygnacyjnego budynku Warszawskiego Towarzystwa Wioślarskiego oraz sześciopiętrowego, w którym powstanie 10,8 tys. mkw. powierzchni biurowej i aparthotel. 

Elementami charakterystycznym nowego biurowca będzie 120-metrowa, szklana, przezroczysta elewacja od strony Wisły i kanciasta bryła obłożona panelami imitującymi drewno z tworzywa HPL od strony Wisłostrady.

To jeden z ostatnich projektów zmarłego tragicznie architekta Stefana Kuryłowicza.

Według zapowiedzi prace budowlane mają się zacząć na początku września i zakończyć 14 miesięcy później, na początku 2016 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY