REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Biurowiec Zefir oficjalnie otwarty. To projekt A-PLAN bis

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 24 paź 2016 11:37
Biurowiec Zefir oficjalnie otwarty. To projekt A-PLAN bis
Biurowiec Zefir Pomerania Office Park fot. materiały prasowe
Biurowiec Zefir oficjalnie otwarty. To projekt A-PLAN bis
Biurowiec Zefir oficjalnie otwarty. To projekt A-PLAN bis
Biurowiec Zefir oficjalnie otwarty. To projekt A-PLAN bis

Nowoczesny obiekt biurowy, który powstał w ramach rewitalizacji jednego z budynków dawnych zakładów Uinomor przy ul. Żabi Kruk 16, dzięki zastosowanym unikatowym rozwiązaniom architektonicznym stał się nową wizytówką Starego Przedmieścia Gdańska.

REKLAMA

Doskonała lokalizacja i skomunikowanie ze wszystkimi rejonami Trójmiasta, bliskość kluczowych instytucji administracji publicznej oraz unikalny projekt architektoniczny i wysoki standard wykończenia przestrzeni – to kluczowe elementy obiektu zrealizowanego przez Unimor Development.

Zefir jest czterokondygnacyjnym budynkiem biurowo-usługowym o powierzchni najmu ca. 5000 mkw. Oprócz nowoczesnej powierzchni biurowej i usługowej w standardzie technicznym klasy B+, biurowiec oferuje swoim najemcom także ponad 90 miejsc parkingowych, zaaranżowanych na wewnętrznym dziedzińcu.

– Jesteśmy bardzo dumni z tej inwestycji. Dzięki profesjonalizmowi naszego zespołu, wytężonej pracy, niezwykle starannemu planowaniu działań oraz doskonałej współpracy z partnerami, w ciągu zaledwie dziewięciu miesięcy powstał obiekt, który stał się bardzo charakterystycznym punktem na mapie Starego Przedmieścia Gdańska. Gdy rozpoczynaliśmy prace nad tym projektem, niewiele osób potrafiło sobie wyobrazić, że właśnie w tej części Trójmiasta może powstać nowoczesny biurowiec. Konsekwentnie jednak realizowaliśmy naszą strategię rewitalizacji i dziś możemy oficjalnie otworzyć obiekt, który nie tylko reprezentuje sobą bardzo dobrą funkcjonalność i wysokie standardy wykończenia, ale także doskonale komponuje się z zabudową tego historycznego rejonu Gdańska.
Nie powiedzieliśmy jednak jeszcze ostatniego słowa. Bardzo intensywnie przygotowujemy się do realizacji drugiego etapu kompleksu Pomerania Office Park – biurowca Atol. Mamy nadzieję, że już niebawem będziemy mogli pochwalić się kolejnym projektem, który będzie istotnym elementem rewitalizacji tej części Gdańska – powiedział Krzysztof Paul, prezes zarządu, Unimor Development.

Za stworzenie koncepcji architektonicznej i projektu wszystkich faz biurowca Zefir odpowiadała pracownia A-PLAN bis. W nowoczesnym obiekcie klasy B+ zostały zastosowane innowacyjne rozwiązania techniczne, optymalizujące zużycie wody i energii elektrycznej, które zapewniają najemcom niskie koszty eksploatacji. Już wkrótce biurowiec będzie mógł się pochwalić się unikatową strefą rekreacyjną, która zostanie zaaranżowana na dachu obiektu – wszyscy użytkownicy budynku będą mogli skorzystać z tarasów, z których roztacza się wyjątkowy widok panoramy Gdańska oraz kanału Motławy.

Biurowiec stanowi pierwszy element nowoczesnego kompleksu biurowo-usługowego Pomerania Office Park. Docelowy plan inwestycyjny przewiduje powstanie w tym miejscu nowoczesnego zespołu budynków, który zaoferuje łącznie ok. 17 tys. m kw. powierzchni użytkowej.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie




  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY