REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Biurowo-mieszkaniowa rewolucja w Trójmieście

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 25 sie 2017 15:19
Biurowo-mieszkaniowa rewolucja w Trójmieście
fot. Inpro

Trwa budowa prestiżowego osiedla Harmonia Oliwska w Gdańsku. W ramach nowoczesnej inwestycji zaprojektowano także kompleks biurowy Opacka Park, w którego skład wejdą trzy budynki biurowe z lokalami usługowymi na parterze.

REKLAMA

U zbiegu ulicy Opackiej i alei Grunwaldzkiej w Gdańsku Oliwie w głębi działki powstaje osiedle mieszkaniowe Harmonia Oliwska, a w pierwszej linii zabudowy planowany jest kompleks biurowy Opacka Park, składający się z trzech połączonych ze sobą budynków. Połączenie funkcji biurowej, mieszkaniowej i usługowej pozwoli na swobodny dostęp do takich udogodnień jak restauracje, kawiarnie i lokale handlowo-usługowe. Projekt zlokalizowany jest w bezpośrednim sąsiedztwie zabytkowego Parku Oliwskiego. 

- Naszym celem jest, aby funkcje mieszkaniowe i biurowe inwestycji wzajemnie się przenikały. Jednocześnie dążymy do tego aby cały kompleks wpisał się w otoczenie i uzupełniał się z Parkiem Oliwskim. Teren inwestycji będzie otwarty, a lokale usługowe, tereny zielone i mała architektura będą nową przestrzenią miejską dla okolicznych mieszkańców. Mamy nadzieję, że cała inwestycja, będzie stanowić nową tkankę w Oliwie i stanie się swojego rodzaju wizytówką tej pięknej okolicy – zauważa Rafał Zdebski, dyrektor handlowy w Inpro.

Cała inwestycja będzie miała charakter otwarty, co spowoduje, że teren ten będzie chętnie odwiedzany również po zamknięciu biur. Dzięki swobodnemu dostępowi do lokali i sklepów mieszkańcy osiedla będą mogli bez problemu zrobić zakupy w dowolnym momencie. Na terenie inwestycji mieszkańcy Oliwy będą mieli dostęp m.in. do marketu spożywczego.

Osiedle Harmonia Oliwska będzie składało się z czterech kwartałów. Całe osiedle przewiduje wybudowanie łącznie 550 mieszkań. Projekt powstał w pracowni Proconcept

Kompleks biurowy Opacka Park będzie składał się z trzech budynków o łącznej powierzchni naziemnej 24 tys. mkw. i podziemnej 16,6 mkw. W części podziemnej biurowca zaplanowane są hale garażowe z ok. 560 miejscami postojowymi, a na terenie wokół budynku powstanie 180 ogólnodostępnych miejsc postojowych dla rowerów.

- Chcemy, by było to miejsce żyjące również po zamknięciu biur, dlatego cała inwestycja będzie miała teren otwarty dla wszystkich. Nie planujemy ogradzać osiedla, a naszym celem jest swobodny dostęp do lokali i sklepów w kompleksie biurowym, tak żeby każdy z mieszkańców mógł bez problemu przejść z mieszkania na zakupy i z powrotem. Wewnątrz zabudowy nie będzie ruchu samochodowego, chcemy go zminimalizować poprzez hale garażowe pod budynkami, dzięki czemu mieszkańcy i goście będą mogli swobodnie się tutaj poruszać - dodaje Rafał Zdebski.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY