REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Biurowy szał nie ustaje

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 19 sie 2016 12:25
Biurowy szał nie ustaje
fot. Hines
Biurowy szał nie ustaje
Biurowy szał nie ustaje
Biurowy szał nie ustaje
Biurowy szał nie ustaje
Biurowy szał nie ustaje
Biurowy szał nie ustaje
Biurowy szał nie ustaje

We wszystkich polskich miastach trwają budowy wielkich biurowców. Kto je projektuje? Dowiedz się więcej o największych inwestycjach, jakie oddane do użytku w 2016 roku.

REKLAMA

Warsaw Spire

Warsaw Spire to kompleks trzech budynków: wieży o wysokości 220 m z iglicami oraz dwóch 55-metrowych budynków. Łącznie dostarczył na rynek 109 tys. mkw. powierzchni biurowej. Powierzchnia typowego piętra w kompleksie wynosi od 1,3 tys. mkw. do 1,7 tys. mkw.

Od momentu wmurowania kamienia węgielnego prace na działce trwały nieprzerwanie 3 lata. Realizacja kompleksu trzech budynków pochłonęła rekordowe ilości materiałów budowlanych. Budowa kompleksu obsługiwana była łącznie przez sześć żurawi, nawet 200 ciężarówek dziennie, a w szczytowych momentach na placu budowy pracowało 3 tys. osób. Projekt uzyskał także rekordowe w historii polskiego rynku nieruchomości finansowanie bankowe w wysokości 904 mln zł. Od 12 maja br. Warsaw Spire oficjalnie rozpoczął działalność. 

Projekt inwestycji przygotowała pracownia Jaspers & Eyers Partners.

Q22

Q22 to nowoczesna przestrzeń biurowa zlokalizowana w centrum stolicy, przy skrzyżowaniu al. Jana Pawła II i ul. Grzybowskiej. 155-metrowy biurowiec, oferujący ponad 52 000 m kw. został zaprojektowany przez pracownię architektoniczną Kuryłowicz & Associates.

 Infrastruktura 155-metrowego budynku to szereg zaawansowanych technologicznie nowoczesnych rozwiązań. Jednym z nich jest innowacyjny system paneli fotowoltaicznych.

Innowacyjne rozwiązanie, uwzględniające specyfikę budynku, przygotowała firma Maybatt. Jego oryginalność polega na zintegrowaniu ogniw fotowoltaicznych z fasadą, przy zachowaniu przezierności - technologii BIPV (Building - Integrated Photovoltaics).

Gdański Business Center

HB Reavis w 2016 roku dostarczył na warszawski rynek kolejne 22,7 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej. Do użytku oddany został właśnie budynek C, który wchodzi w skład drugiej fazy inwestycji Gdański Business Center. Biurowiec udało się zrealizować cztery miesiące przed planowanym terminem.

Budowa drugiej fazy kompleksu Gdański Business Center rozpoczęła się w lipcu 2014 roku. Wchodzące w jej skład budynki C i D dostarczą na stołeczny rynek łącznie 52,5 tys. mkw.

Budynek C kompleksu Gdański Business Center składa się z dziewięciu kondygnacji naziemnych i trzech podziemnych. Obiekt został zaprojektowany tak, by spełniać wymogi międzynarodowego certyfikatu ekologicznego BREEAM na poziomie Excellent. Za projekt II etapu inwestycji (budynek C i D) odpowiada biuro Hermanowicz Rewski Architekci. Projektantami pierwszego etapu inwestycji (budynki A i B) byli architekci z E&L Architects.
Proximo

Pierwszy etap Proximo oferuje najemcom 28 385 mkw. powierzchni w standardzie klasy A rozmieszczonej na 13 kondygnacjach nadziemnych, w tym ok. 2 000 mkw. powierzchni handlowo-usługowej zlokalizowanej na parterze oraz 1. piętrze budynku. Południowe skrzydło Proximo stanowi 13-kondygnacyjna dominanta, zapewniająca doskonałą widoczność budynku z głównych arterii przebiegających w jego sąsiedztwie.Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY