REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

BREEAM Excellent dla projektu Warsaw Spire

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 12 mar 2014 10:06
BREEAM Excellent dla projektu Warsaw Spire

Projekt Warsaw Spire, realizowany przez Ghelamco, jest największą powstającą obecnie w Europie inwestycją biurową, o docelowej powierzchni najmu 100 000 m kw. Certyfikat BREEAM Excellent dla Warsaw Spire został wręczony podczas targów nieruchomościowych MIPIM w Cannes.

REKLAMA

Warsaw Spire powstaje w kwartale między ulicami Grzybowską, Łucką, Wronią i Towarową. Na terenie, który przez ostatnie kilkadziesiąt lat był niedostępny dla mieszkańców Warszawy, powstanie miejski plac wypełniony zielenią, fontannami, otoczony restauracjami i kawiarniami, z obiektami przeznaczonymi dla kultury i sztuki. 

11 marca 2014 r., podczas targów nieruchomościowych MIPIM w Cannes, przedstawiciele Building Research Establishment przekazali na ręce Jeroena van der Toolena, Dyrektora Zarządzającego Ghelamco na Europę Środkowo-Wschodnią, certyfikat BREEAM Excellent dla projektu Warsaw Spire. 

Razem z Warsaw Spire, już 8 biurowców dewelopera posiada certyfikat BREEAM (Trinity Park III, Katowice Business Point, Crown Square, Mokotów Nova, Senator, T-Mobile Office Park i Łopuszańska Business Park). Ghelamco jest jedynym deweloperem w Polsce, który posiada tak szerokie portfolio powierzchni biurowej certyfikowanej w BREEAM.

Warsaw Spire to biurowiec, który osiągnie wysokość 220 m, kompleks biurowy skłądać się będzie z 49-kondygnacyjnego budynku wieżowego (60 000 m kw.), dwóch budynków 15-kondygnacyjnych (20 000 m kw. każdy). Projekt biurowca wykonała polsko-belgijska pracownia M. & J-M. Jaspers – J. Eyers & Partners. Biurowiec ma być gotowy na przełomie roku 2014/2015.

Pierwszym najemcą kompleksu jest spółka Frontex.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY