REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Browar Lubicz od MOFO w pełnej okazałości

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 26 sie 2016 10:12
Browar Lubicz od MOFO w pełnej okazałości
Browar Lubicz, inwestycja Balmoral Properties

Pięć lat temu firma Balmoral Properties zaprezentowała projekt rewitalizacji Browaru Lubicz w Krakowie. Cały kompleks z zachowaniem zabytkowych obiektów XIX-wiecznej fabryki zaprojektowało biuro Mofo Architekci. Dziś inwestycja jest już ukończona.

REKLAMA

Firma Balmoral Properties ukończyła budowę II etapu kompleksu mieszkaniowo-biurowo-usługowego w centrum Krakowa.

Program rewitalizacji terenów dawnego browaru Goetzów, przygotowany przez krakowską pracownię MOFO Architekci zakładał integrację zabytkowych budynków m.in. Pałacu Goetzów, Portierni, Dawnej Suszni Słodu, Dawnej Słodowni, Maszynowni i Kotłowni z kominem z nową zabudową mieszkaniową i biurową.

W styczniu 2014 roku deweloper osiągnął półmetek, zakończyły się prace budowlane I etapu inwestycji. Zdaniem konserwatora zabytków była to pierwsza rewitalizacja kompleksu poprzemysłowego w Krakowie, w której z taką starannością potraktowano budynki historyczne i wkomponowano je w całość projektu.

Dzisiaj inwestycja jest już ukończona, firma otrzymała pozwolenie na użytkowanie obiektu. W ramach II etapu osiedla powstały cztery budynki mieszkalne mające od czterech do pięciu pięter. Oprócz apartamentów jest też część komercyjna kompleksu. Na terenie Browaru swoje siedziby ma wiele spółek i instytucji m.in. międzynarodowa firma doradztwa zawodowego Adecco, amerykańska firma Uber, największy polski bank PKO BP czy firma Codewise, specjalizująca się w sprzedaży nowatorskich rozwiązań technologicznych. W gruntownie odrestaurowanym Pałacu Goetzów swoją placówkę mają węgierscy dyplomaci. Na terenie Browaru powstały też sklepy, market, punkty usługowe, restauracje, bar, kawiarnia czy cukiernia. Nawiązano też do historycznej i pierwotnej funkcji dawnego Browaru. W budynku Dawnej Słodowni znajduje się mikrobrowar i restauracja, gdzie na miejscu tradycyjną metodą warzone jest lokalne piwo. Już dzisiaj jest to jedno z najciekawszych miejsc spotkań towarzyskich i biznesowych w centrum Krakowa.

Kompleks mieszkaniowo-biurowo-handlowy Browar Lubicz zupełnie odmienił centrum Krakowa. Zamknięty do niedawna, zaniedbany teren stał się na nowo obszarem tętniącym życiem, nową częścią miasta dostępną dla wszystkich.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY