REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Brytyjski magazyn o młodym pokoleniu designerów z Polski

  • Autor: PAIiIZ
  • 17 lip 2015 09:59
Brytyjski magazyn o młodym pokoleniu designerów z Polski
fot. Fotolia

Czerwcowy numer prestiżowego, brytyjskiego magazynu „Icon” poświęcony został w całości polskiemu wzornictwu i młodym designerom z Polski.

REKLAMA

Poland the new wave of architecture, design and photography” - ten podtytuł czerwcowego magazynu "Icon" to zapowiedź artykułów na temat polskich talentów, „dzięki którym polska scena wzornictwa staje się ciekawa i ważna” w ujęciu światowym.„Icon” pisze m.in. o budynku szczecińskiej filharmonii, który został uznany jednym z najlepszych nowych projektów w Europie, złotym wieku polskiego plakatu filmowego oraz o najnowszych pracach takich twórców jak Malwina Konopacka i Magdalena Estera Łacińska zajmujących się wzornictwem porcelany.

Magazyn przybliża również postać Olki Osadzińskiej, która uważana jest za jedną z najlepszych europejskich ilustratorek w branży reklamowej. Współpracowała ona z największymi markami na świecie, takimi jak Mercedes Benz, Hugo Boss i Max Factor. Ostatnio skończyła pracę nad projektem trzeciej limitowanej edycji sygnowanych jej nazwiskiem butów marki Reebok z serii Ventilator x Aleosa.

Mimo coraz częstszej styczności z międzynarodowymi trendami wielu polskich projektantów wciąż szuka inspiracji w Polsce. Tworzący we Wrocławiu Oskar Zięta, uznany przez „Icon” za jednego z najbardziej nowatorskich projektantów produktu swojego pokolenia, tworzy właśnie nowe projekty dla „Manufaktury” w Bolesławcu znanej z ciemnoniebieskiej ceramiki i eksportowanej do wielu krajów na całym świecie.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY