REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Budimex zbuduje nową siedzibę

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 26 cze 2017 13:52
Budimex zbuduje nową siedzibę
Wola Retro fot. mat. inwestora

Dariusz Blocher podpisał umowę z LC Corp Invest XVII na realizację inwestycji "Wola Retro", w której mieścić się będzie nowa siedziba Budimex S.A. Budowa zlokalizowana jest u zbiegu ulic Skierniewickiej i Siedmiogrodzkiej na warszawskiej Woli. Za projekt Wola Retro odpowiada pracownia Kuryłowicz&Associates.

REKLAMA

W ramach inwestycji wzniesiony zostanie nowy obiekt biurowy z częścią usługową i garażem podziemnym o powierzchni użytkowej 13 tys. mkw. oraz przebudowany zostanie istniejący budynek biurowo-magazynowy.

Teren przeznaczony pod inwestycję jest w chwili obecnej zagospodarowany. Na działce znajduje się wpisany do gminnej ewidencji zabytków m. st. Warszawy, przedwojenny budynek o czterech kondygnacjach naziemnych i jednej podziemnej. Zostanie on poddany modernizacji i adaptacji do współczesnych standardów, z odtworzoną dawną elewacją, zgodnie z zaleceniami konserwatorskimi. Zaprojektowano jasne elewacje perforowane dużymi oknami o zmiennej szerokości. Powiększone glify działać będą jak „łamacze światła” odpowiednio zmniejszając zyski energetyczne w lecie, co zmniejszy zapotrzebowanie na energię do chłodzenia wnętrz biurowych. Od strony dziedzińca zlokalizowany jest całkowicie przeszklony dwukondygnacyjny hol wejściowy, który jednoznacznie wskazuje wejście do budynku. Po zakończeniu prac ta część inwestycji zyska 4,7 tys. mkw. przestrzeni użytkowej.

W ramach kompleksu biurowo-usługowego Wola Retro, w głębi działki, za istniejącym obiektem powstanie nowy budynek o rzucie w formie litery L i zmiennej wysokości - 9 i 14 kondygnacji. Przestrzeń między starą i nową zabudową wypełni otwarty dziedziniec. Łączna powierzchnia najmu wybudowanego kompleksu biurowego wyniesie 24,5 mkw.

Zakończenie prac planowane jest w II kwartale 2019 roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY