REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Budowa areny lekkoatletycznej w Tychach jeszcze w tym roku

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 09 sie 2016 10:14
Budowa areny lekkoatletycznej w Tychach jeszcze w tym roku
fot. UM Tychy

Coraz bliżej budowy areny lekkoatletycznej w Tychach - 19 maja wydano pozwolenie na budowę, wtedy też do urzędu dotarła informacja z Ministerstwa Sportu i Turystyki o wpisaniu tej inwestycji do Planu Rocznego w ramach Programu inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu. Umowa o dofinansowanie trafiła właśnie do urzędu miasta - to oznacza, że budowa areny rozpocznie się jeszcze w tym roku.

REKLAMA

Projekt budowlany wykonała pracownia Amibud Cezary Ilnicki z Pieńska. W nowoczesnym obiekcie znajdzie się m.in.  pełnowymiarowa, ośmiotorowa bieżnia okrężna długości 400 m wraz z ośmiotorową bieżnią do biegów sprinterskich na 100 i 110 m, boisko z nawierzchni z trawy naturalnej z systemem zraszania murawy, dwuścieżkowa, skocznia do skoku w dal i trójskoku, skocznia do skoku wzwyż, podwójna dwuścieżkowa skocznia o tyczce, rów z wodą do biegów z przeszkodami, rzutnia do pchnięcia kulą i do rzutu oszczepem, rzutnia do rzutu dyskiem i młotem wraz z klatką. To nie wszystko. Na terenie areny znajdzie się także teren rozgrzewkowy dla lekkoatletów, tzw. „obiekty pomocnicze” czyli trybuny na 1000 miejsc siedzących, wiata lub wieża sędziowska dla sędziów i komentatorów obsługujących imprezy sportowe.

- Tyska Arena będzie obiektem lekkoatletycznym kategorii IIIA, to oznacza, że spełnia wymagania Polskiego Związku Lekkiej Atletyki oraz Międzynarodowego Stowarzyszenia Federacji Lekkoatletycznych IAAF.  Dzięki temu na stadionie będą mogły rozgrywać się m.in. oficjalne zawody lekkoatletyczne, zawody rangi mistrzostw Polski o pełnym programie konkurencji, jak również mityngi międzynarodowe - mówi Andrzej Dziuba – prezydent Tychów.

Szacowany koszt inwestycji uznanej przez Polski Związek Lekkiej Atletyki za ważną i strategiczną dla rozwoju lekkoatletyki w Polsce,  to ponad 21 milionów złotych, dofinansowanie z ministerstwa sportu wyniesie nie więcej niż 28 proc. czyli ok. 6 milionów złotych. 500 tysięcy z tej kwoty gmina będzie mogła wydać jeszcze w tym roku, pozostałą kwotę w roku 2017. Budowa areny powinna się zakończyć do końca października przyszłego roku.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY