REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Budowa Forum Gdańsk już na półmetku

  • Autor: PropertyDesign.pl / Wyborcza Gdańsk, Onet.pl, Gdansk.pl
  • 29 sie 2016 10:53
Budowa Forum Gdańsk już na półmetku
Forum Gdańsk, fot. materiały inwestora
Budowa Forum Gdańsk już na półmetku
Budowa Forum Gdańsk już na półmetku
Budowa Forum Gdańsk już na półmetku
Budowa Forum Gdańsk już na półmetku

Trwa budowa Forum Gdańsk - wielofunkcyjnego kompleksu handlowo-kulturalnego powstającego w samym centrum stolicy województwa pomorskiego. Planowany termin ukończenia budowy to koniec 2017 roku, ale widać już pierwsze efekty prac budowlanych. Prace przebiegają według planu.

REKLAMA

Trwa budowa jednej z największych inwestycji miejskich - Forum Gdańsk, wielofunkcyjnego kompleksu z nowoczesną przestrzenią komercyjną i publiczną. Powstaje on w samym centrum miasta w ramach rewitalizacji historycznego Targu Siennego i Targu Rakowego. Pierwsze prace budowlane zaczęły się rok temu - dziś obserwujący plac budowy mogą zobaczyć już mury budynków sięgających miejscami pierwszego piętra. 

Rozwijają się też prace drogowe, za które odpowiada firma Doraco. Wykonawca tej części inwestycji przeprowadził całkowitą modernizację rozwiązań komunikacyjnych w ramach ulic Hucisko – Podwale Grodzkie, w tym ukończono budowę tunelu. Przedłużono tunel dla pieszych pod ul. Wały Jagiellońskie.

Na finiszu jest też przebudowa Targu Rakowego - w tym infrastruktury odpowiedzialnej za dostarczanie wody, gazu czy prądu, przebudowa tuneli w obrębie węzła Unii Europejskiej oraz wiaduktów na al. Armii Krajowej. Końcowy etap prac jest realizowany też po wschodniej stronie tunelu pieszo-rowerowego pod ul. Okopową, którym mieszkańcy dostaną się do przystanku Szybkiej Kolei Miejskiej Gdańsk Śródmieście. 

Do końca roku ma być też zakończona budowa płyty przykrycia torowiska.

Kolejny etap prac polegać będzie na budowie centrum handlowego z częścią usługową. 

Prace budowlane Forum Gdańsk rozpoczęto w czerwcu 2015 roku, a otwarcie inwestycji zaplanowano na 2017 rok. Projekt realizowany jest we współpracy pomiędzy Multi Poland, Gminą Miasta Gdańska oraz grupą PKP. Projekt architektoniczny kompleksu powstał na deskach pracowni SUD Architekt Polska i T + T Design. Forum Gdańsk wraz z rozwiązaniami komunikacyjnymi wyniesie ok. 800 mln złotych. Inwestor pozyskał już finansowanie na całość projektu. 

W galerii powyżej oraz wideo poniżej możecie zobaczyć, jak będzie wyglądało Forum Gdańsk. 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY