REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Budowa Forum Gdańsk ruszyła pełną parą

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 15 cze 2015 14:29
Budowa Forum Gdańsk ruszyła pełną parą
Początek budowy Forum Gdańsk. Autor: Jerzy Pinkas
Budowa Forum Gdańsk ruszyła pełną parą
Budowa Forum Gdańsk ruszyła pełną parą
Budowa Forum Gdańsk ruszyła pełną parą
Budowa Forum Gdańsk ruszyła pełną parą

Od kilkunastu dni trwają prace przy budowie nowego centrum handlowego w Gdańsku. Forum ma, według inwestorów, przywrócić miastu Targ Sienny i Rakowy. Projekt przedsięwzięcia przygotowała pracownia SUD Architekt Polska.

REKLAMA

Forum Gdańsk to wielofunkcyjny kompleks z przestrzenią komercyjną i publiczną, który powstaje w Gdańsku w ramach rewitalizacji Targu Siennego i Targu Rakowego.

Projekt realizowany jest we współpracy pomiędzy inwestorem - Multi Poland oraz Gminą Miasta Gdańska i Grupą PKP. Łączny koszt inwestycji Forum Gdańsk wraz z rozwiązaniami komunikacyjnymi wyniesie ok. 800 mln złotych.

Inwestor pozyskał już finansowanie na całość projektu. Generalnym wykonawcą Forum Gdańsk jest Warbud S.A. Za wykonawstwo projektów drogowych i infrastrukturalnych odpowiada DORACO. Otwarcie kompleksu planowane jest na 2017 rok.

- Mamy nadzieję, że wiele osób będzie tu zaglądać, aby po prostu posiedzieć na placu miejskim nad kanałem Raduni w otoczeniu zieleni. Ze względu na prestiżową lokalizację w samym centrum miasta Forum Gdańsk to dla nas kluczowy projekt, w który wkładamy pełne zaangażowanie. Wierzę, że dzięki naszej inwestycji to miejsce będzie wkrótce tętnić życiem, przyciągając mieszkańców i gości odwiedzających Trójmiasto - powiedział Tomasz Matusiak, dyrektor Multi Poland i pełnomocnik spółki Forum Gdańsk.

- Można powiedzieć, że przywracamy Targ Sienny i Rakowy do życia i do dawnej funkcji. Przed wiekami miejsce to - położone tuż przed bramami miasta - tętniło życiem targowym, ale też było pierwszym punktem, który napotykali na swej drodze ci, którzy przybywali do Gdańska. Wkrótce będzie podobnie: wielu naszych gości to właśnie stąd kierować będzie swoje pierwsze kroki w kierunku Głównego i Starego Miasta i położonych tam zabytków i atrakcji. Również my - gdańszczanie - zyskamy nową przestrzeń do spotkań, rozmów, spędzania czasu. Oczywiście także do zakupów, bo czym byłby targ bez zakupów - powiedział Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska.

- Od trzech lat Grupa PKP rozwija swoją działalność na rynku deweloperskim. Dzięki współpracy z samorządami i prywatnymi inwestorami niezagospodarowane dotąd tereny zyskują nowe życie. Efektem naszych działań jest zabudowa handlowa, biurowa, mieszkaniowa, a niejednokrotnie również dodatkowa infrastruktura transportowa. Realizowany wspólnie z Miastem i firmą Multi projekt Forum Gdańsk, to jeden z przykładów inwestycji  wykorzystujących ogromny potencjał zarówno terenów miejskich, jak i kolejowych - powiedział Jarosław Bator, członek zarządu PKP S.A.

Na terenie działki zostały już przeprowadzone badania archeologiczne oraz prace przygotowawcze. Są także gotowe ściany nośne po obu stronach linii kolejowej biegnącej przez działkę. Zostanie na nich posadowiona betonowa płyta, na której stanie część obiektów Forum Gdańsk. Latem ruszą prace przy modernizacji infrastruktury drogowej wokół kompleksu.Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY