REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Budowa galerii Zielone Arkady w Bydgoszczy nabiera tempa

  • Autor: UM Bydgoszcz
  • 07 paź 2014 09:23
Budowa galerii Zielone Arkady w Bydgoszczy nabiera tempa
Centrum handlowe Zielone Arkady, fot. ECE Projektmanagement Polska

Trwają intensywne prace przy budowie centrum Zielone Arkady. Obecnie pracuje dziewięć żurawi. Autorem projektu architektonicznego jest ECE Projektmanagement i Stabil z Katowic.

REKLAMA

Jak informuje bydgoski urząd, wykonany został już w całości niższy parter galerii Zielone Arkady, a na finiszu jest wznoszenie ścian właściwej części parterowej. Obiekt ze względu na nietypowe położenie na pochyłym terenie liczy dwie kondygnacje parterowe. Stawiane są też już ściany pierwszego piętra. Inwestor ocenia ich zaawansowanie na poziomie 27 procent. Powstaje  też konstrukcja hali garażowej, która powstaje od strony skarpy. Zaawansowanie prac przy tej konstrukcji wynosi na 35 procent. Dziewięć dźwigów pracować ma jeszcze do przełomu grudnia i stycznia, kiedy to gotowy ma być stan surowy. Dźwigi umożliwiają one bardzo szybkie tempo wznoszenia konstrukcji. Następnie wszystkie urządzenia oprócz jednego zostaną zdemontowane. Warto dodać, że jeszcze nigdy w Bydgoszczy na jednej budowie nie pracowała taka liczba urządzeń.

Od stycznia zaczną się prace wewnątrz obiektu. Inwestor, firma ECE zakłada, że pierwsi klienci zrobią zakupy jesienią 2015. Koszt budowy nowoczesnej galerii został oszacowany na 150 mln euro. Powierzchnia wynajmu nowego obiektu ma wynosić około 50 tys mkw. Na 3 kondygnacjach pomieści się około 200 punktów handlowych. Będzie to największy obiekt handlowo-usługowy w województwie kujawsko-pomorskim.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY