REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Budowa Gemini Park Tychy projektu Vide Studio przyspiesza

  • Autor: Properydesign.pl
  • 20 lut 2017 10:50
Gemini Park Tychy fot. mat. prasowe

Pomimo niesprzyjających warunków pogodowych, budowa Centrum Handlowego Gemini Park Tychy postępuje zgodnie z planem i wkracza już w kolejną fazę. Deweloper obiektu, Gemini Holding, zaplanował otwarcie obiektu na jesień 2017 roku.

REKLAMA

Gemini Park Tychy będzie nowoczesnym centrum handlowym. Na powierzchni 36 tys. mkw. GLA znajdzie się ponad 130 punktów handlowych, usługowych i gastronomicznych. W przyszłości obiekt będzie mógł być rozbudowany. Inwestycja spełnia wymagania certyfikatu BREEAM, który jest jednym z najbardziej znaczących odznaczeń w Europie w zakresie projektowania, budowy, wydajności obiektów oraz komfortu ich użytkowania.

Budowa obiektu trwa od stycznia 2016 roku i obecnie prowadzone są m.in prace związane z wykończeniem budynku. Otwarcie deweloper zaplanował na jesień b.r.

– Sukcesywnie realizujemy zaplanowany harmonogram prac budowlanych. Wykonaliśmy konstrukcję żelbetową i stalową budynku, ściany zewnętrzne oraz izolację dachu. Bryła budynku została już zamknięta, co pozwoliło nam przejść do etapu ogrzewania obiektu i realizowania prac wykończeniowych. Bardzo zaawansowane są wewnętrzne prace na instalacji sanitarnej i elektrycznej – mówi Leszek Szklener, pełnomocnik ds. przygotowania inwestycji.

Projekt Gemini Park Tychy został stworzony przez pracownię architektoniczną Vide Studio. Generalnym wykonawcą obiektu pod względem budowlanym jest konsorcjum składające się z firm Trans-Ziem oraz Mostostal Zabrze GPBP.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY