REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Budowa krakowskiego Szkieletora znów została zablokowana

  • Autor: Gazeta Krakowska
  • 17 lip 2014 10:40
Budowa krakowskiego Szkieletora znów została zablokowana
"Szkieletor", Kraków, fot. Verity Development

Miesiąc temu władze Krakowa wydały zgodę na zabudowę słynnego już szkieletora. Potrzeba było dwóch tygodni, aby dokumenty nabrały mocy prawnej. Jednak znów pojawiły się głosy sprzeciwu - poinformowała Gazeta Krakowska.

REKLAMA

Zabudowa krakowskiego "szkieletora" znów się oddala. Zamiast rozpoczęcia budowy jest jej kolejna przeszkoda. Dwoje mieszkańców Krakowa, sąsiadujących z działką, wstrzymało pozwolenie na zabudowę budynku. W praktyce oznacza to, że moloch może straszyć jeszcze przez wiele lat. Miesiąc temu władze Krakowa wydały zgodę na zabudowę obiektu. Potrzeba było dwóch tygodni, aby dokumenty nabrały mocy prawnej. Bezskutecznie. - czytamy w Gazecie Krakowskiej.

- Prócz konkretnych zastrzeżeń jakie mieszkańcy zgłosili na piśmie, my przyjrzymy się całemu procesowi wydawania decyzji pod względem prawnym - wyjaśnia Mirosław Chrapusta, dyrektor wydziału prawa i nadzoru urzędu wojewódzkiego. Jeśli uzna on, że nie naruszono przepisów, to oddali zarzuty. Mieszkańcom będzie przysługiwało jednak odwołanie do sądu administracyjnego. A tutaj sprawa może ciągnąć się latami. - podała Gazeta Krakowska.

- Dla mnie to niepojęte. Co mogę powiedzieć. Znowu tracimy czas - mówi Szymon Duda, architekt z GD&K Group. Irytację inwestora dodatkowo potęguje fakt, że miasto za brak rozpoczęcia budowy nalicza mu karę finansową. Obecnie jest to około 4,5 mln zł. Dlaczego tak się dzieje? Inwestor kupił wieżowiec w 2005 r. od firmy Węglozbyt, ale wraz ze zobowiązaniem wobec gminy, jakim był termin zakończenia budowy. A ten upływał za trzy miesiące. Od tego czasu naliczane są kary za niedotrzymanie warunków umowy.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY