REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Budowa Muzeum Niepodległości w Myślenicach z unijną dotacją

  • Autor: PAP
  • 06 mar 2018 15:33
Budowa Muzeum Niepodległości w Myślenicach z unijną dotacją
fot. unsplash

Unijne dofinansowanie w wysokości 8 mln zł otrzymała budowa Muzeum Niepodległości, którą realizuje samorząd Myślenic. Otwarcie placówki planowane jest na 10 listopada tego roku, w przeddzień 100. rocznicy odzyskania niepodległości.

REKLAMA

Jak poinformował burmistrz Myślenic Maciej Ostrowski, budowa Muzeum Niepodległości jest częścią większego programu rewitalizacyjnego myślenickiej starówki, na który samorząd otrzymał 24,9 mln zł unijnej dotacji ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 na rewitalizację małych i średnich miast z regionu.

- Muzeum już się buduje, to jest zadanie, które jest realizowane - zaznaczył.

Podpisanie umowy na budowę nowej siedziby myślenickiego Muzeum Niepodległości nastąpiło 11 grudnia 2017 r. Koszt inwestycji to 8,7 mln zł.

Nowe muzeum powstaje w sąsiedztwie dawnego placu targowego przy ul. Traugutta, gdzie do tej pory mieścił się parking. Przejmie wszystkie zbiory i archiwalia z obecnej siedziby placówki w Domu Greckim, która gromadzi przedmioty związane z historią i kulturą Ziemi Myślenickiej. Jego powierzchnia ekspozycyjna będzie kilkukrotnie większa od aktualnej.

Zgodnie z koncepcją architektoniczną, muzeum ma być nowoczesną placówką, która przy użyciu multimediów będzie łączyła historię, tradycję i kulturę.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY