REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Budynek B Kapelanki już gotowy, a całość jeszcze w tym roku

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 09 lip 2014 15:44
Budynek B Kapelanki już gotowy, a całość jeszcze w tym roku
Kapelanka 42 w Krakowie, Skanska
Budynek B Kapelanki już gotowy, a całość jeszcze w tym roku
Budynek B Kapelanki już gotowy, a całość jeszcze w tym roku
Budynek B Kapelanki już gotowy, a całość jeszcze w tym roku

Budynek B kompleksu Kapelanka, oferujący ponad 11 200 mkw. powierzchni, został właśnie oddany do użytkowania. Ukończenie całego kompleksu Kapelanka 42 jest planowane na III kw. 2014 r. To flagowa inwestycja biurowa Skanska w Krakowie.

REKLAMA

Inwestycja Kapelanka 42 została zaprojektowana przez pracownię architektoniczną Medusa Group, a generalnym wykonawcą jest Skanska S.A. Ta flagowa inwestycja biurowa Skanska w Krakowie jest bliska finalizacji. Do użytku oddano właśnie budynek B. Ukończenie całości kompleksu nastąpi do końca III kw. 2014 r. Kapelanka 42 jest odpowiedzią na rosnący popyt na powierzchnię biurową w Krakowie i, jak mówi inwestor, już teraz cieszy się popularnością wśród najemców.

Kapelanka 42 jest nowoczesnym obiektem biurowym klasy A składającym się z dwóch budynków, z których każdy ma 9 kondygnacji naziemnych i 3 podziemne. Łączna powierzchnia najmu kompleksu wynosi około 30 000 mkw.

Kompleks powstaje u zbiegu ulic Kapelanka oraz Kobierzyńskiej, w dzielnicy Kraków Podgórze. 

Kapelanka 42 została precertyfikowana w systemie LEED na poziomie Gold. To oznacza, że kompleks nie tylko będzie minimalizował negatywny wpływ na środowisko naturalne, ale także, dzięki innowacyjnym rozwiązaniom, przyniesie szereg korzyści najemcom.

- Nowoczesne systemy klimatyzacji, nawilżania powietrza oraz kontrolowania temperatury w pomieszczeniach zapewnią użytkownikom Kapelanka 42 wysoki komfort pracy, korzystnie wpływając na ich samopoczucie - mówi Mariusz Krzak, dyrektor regionalny w Skanska Property Poland. - Dla przykładu ilość świeżego powietrza wewnątrz budynku będzie o 30 proc. wyższa niż w standardowym biurowcu, a specjalne detektory dwutlenku węgla będą regulować działanie systemów wentylacji w wybranych pomieszczeniach- podkreśla.

Zastosowanie zielonych rozwiązań i systemu BMS przyniesie także znaczące obniżenie kosztów eksploatacyjnych poprzez redukcję zużycia wody i energii. W budynku zadbano także, by powierzchnia biurowa była elastyczna i pozwalała na swobodną aranżację.

Za komercjalizację kompleksu odpowiedzialna jest Skanska Property Poland. Podpisała umowy najmu dotyczące znacznej części Kapelanka 42. Do tej pory kontrakty na powierzchnię biurową w obiekcie podpisali m.in. Tesco, wiodąca międzynarodowa sieć supermarketów i Apriso, spółka należąca do firmy Dassault Systèmes, która jako pierwszy najemca wprowadzi się do kompleksu. W biurowcu swoje siedziby będą miały także lokalne oddziały Grupy Skanska.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY