REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Budynek neutralny dla środowiska

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 30 gru 2016 12:23
Budynek neutralny dla środowiska
fot. Sónia Arrepia, Paul de Ruiter Architects

Budynki nie mające żadnego negatywnego wpływu na środowisko stają się powoli normą. Architekci z Paul de Ruiter Architects stworzyli taką inwestycję, z której na co dzień będą korzystali uczniowie.

REKLAMA

Projekt czwartego gimnazjum w Amsterdamie umożliwi naukę 800 uczniów. Innowacyjny design obiektu przygotowali architekci z Paul de Ruiter Architects.

Inwestycja wyróżnia się przede wszystkim niezwykłymi rozwiązaniami technologicznymi. Budynek podłączony jest do lokalnej sieci energetycznej wykorzystującej wyłącznie energię odnawialną. Jednocześnie zastosowano w nim specjalną fasadę składającą się z trzyszybowych okien oraz paneli solarnych.

W budynku zastosowano również nowoczesną automatykę. Dzięki temu budynek w pełni korzysta z oświetlenia słonecznego jednocześnie dopasowując ustawienia klimatyzacji i wentylacji. 

Architekci postawili również na funkcjonalny układ. Cały budynek podzielony jest na trzy wielkie strefy. Wejście i część publiczna znajduje się na parterze. Druga strefa, atrium, to m.in. sale lekcyjne i wiszące balkony. Trzecia strefa to kolejne klasy, sala gimnastyczna i taras na dachu.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY