REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Business Garden Poznań nabiera kształtu

  • Autor: propertydesign.pl
  • 21 mar 2014 09:20
Business Garden Poznań nabiera kształtu
Business Garden Poznań, fot. SwedeCenter
Business Garden Poznań nabiera kształtu
Business Garden Poznań nabiera kształtu

Prace budowlane osiągnęły półmetek. Realizowany obecnie pierwszy etap inwestycji dostarczy 42 tysięcy mkw. powierzchni biurowej i usługowej. Za koncepcję architektoniczną Business Garden Poznań odpowiadają Ahlqvist & Almqvist Arkitekter ze Sztokholmu.

REKLAMA

- Pod koniec stycznia konstrukcja czterech budynków biurowych została zakończona. Osiągając kolejny krok milowy w harmonogramie prac równocześnie przekroczyliśmy półmetek prac, co jeszcze bardziej przybliżyło nas do ostatecznego zakończenia budowy – powiedział Roger Andersson, Dyrektor Zarządzający SwedeCenter. - Jest to także sygnał do rozpoczęcia procesu komercjalizacji projektu, który w przyszłości stanie się miejscem pracy dla kilku tysięcy osób. Z pewnością, Business Garden stanie się katalizatorem poważnych zmian na rynku powierzchni biurowych Poznania.


- Realizacja projektu przebiega zgodnie z ustalonym harmonogramem. Generalny wykonawca zakończył w całości prace ziemne o kubaturze ponad 100 tysięcy metrów sześciennych, wykonano do tej pory wszystkie konstrukcje żelbetowe o objętości prawie 30 tysięcy metrów sześciennych, zbrojenia o masie blisko 3 tysięcy ton i zmontowano blisko 9 tysięcy elementów prefabrykowanych - powiedział Michał Wojciechowski, Project Manager SwedeCenter. „Po zakończeniu stanu surowego, na początku tego roku, przystąpiliśmy do wykonywania elewacji, natomiast wewnątrz budynków postępują prace techniczne i instalacyjne.”


Zakres pierwszego etapu inwestycji, realizowanej przy ulicy Marcelińskiej i Bułgarskiej, obejmuje cztery budynki biurowe wraz z podziemną halą garażową o łącznej powierzchni najmu ponad 42 tysięcy metrów kwadratowych. Docelowo, kompleks będzie się składać z dziewięciu budynków o całkowitej powierzchni najmu ponad 80 tysięcy metrów kwadratowych. Powstaną tu biura, restauracja i liczne punkty usługowe w otoczeniu wewnętrznego ogrodu ze strefami relaksu i sportu. Projekt został zaprojektowany w oparciu o nowoczesne i energooszczędne rozwiązania techniczne zgodne z wymogami certyfikacji LEED Gold.


Ostateczne zakończenie prac pierwszego etapu inwestycji planowane jest na przełomie 2014 i 2015 roku. Deweloperem Business Garden Poznań jest firma SwedeCenter należąca do Grupy Inter IKEA.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY