REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Business Garden Wrocław z pozwoleniem na budowę

  • Autor: propertydesign.pl
  • 02 kwi 2014 15:23
Business Garden Wrocław z pozwoleniem na budowę
Business Garden Wrocław, fot. SwedeCenter
Business Garden Wrocław z pozwoleniem na budowę
Business Garden Wrocław z pozwoleniem na budowę
Business Garden Wrocław z pozwoleniem na budowę

Firma SwedeCenter uzyskała pozwolenie na budowę kompleksu biurowego Business Garden Wrocław. Realizacja projektu rozpocznie się jeszcze w tym roku. Kompleks biurowy zaprojektowany został przez pracownię APA Wojciechowski.

REKLAMA

Projekt położony przy ulicy Legnickiej w dzielnicy Fabryczna, jest pierwszym projektem biurowym realizowanym przez SwedeCenter we Wrocławiu i trzecim kompleksem Business Garden w Polsce. Business Garden Wrocław docelowo będzie oferować ponad 110 000 mkw. powierzchni najmu i składać się będzie z ośmiu budynków biurowych oraz hotelu. Otrzymane pozwolenie na budowę dotyczy całej inwestycji, niemniej jednak, realizacja kompleksu będzie przebiegać etapowo. W pierwszej kolejności zostaną wzniesione trzy budynki biurowe położone od strony ulicy Jaworskiej o całkowitej powierzchni najmu 37 tysięcy metrów kwadratowych wraz z infrastrukturą.

Kompleks biurowy, zaprojektowany przez architektów z pracowni APA Wojciechowski, wyróżniają optymalnie rozplanowane powierzchnie pięter oraz nieprzekraczający 3,5 proc. współczynnik powierzchni wspólnych. W ogrodzie przewidziano strefy pracy i odpoczynku dla pracowników. Powstaną tu między innymi boiska do gry w koszykówkę i miejsca z publicznym dostępem do Wi-Fi. Business Garden Wrocław został precertyfikowany na poziomie LEED Gold.

Park biznesowy powstanie przy ulicy Legnickiej, w sąsiedztwie największego centrum handlowo-rozrywkowego na Dolnym Śląsku i bliskiej odległości od centrum Wrocławia. W bezpośrednim sąsiedztwie projektu znajduje się także stacja kolejowa Mikołajów i przystanki komunikacji miejskiej.

Inwestorem i deweloper Business Garden Wrocław jest firma SwedeCenter, należąca do Grupy Inter IKEA. Wrocławski kompleks jest trzecim projektem realizowanym przez firmę pod marką Business Garden w Polsce. Pod koniec 2012 roku ukończono pierwszy etap Business Garden Warszawa, natomiast na początku 2015 roku zostanie oddany pierwszy etap Business Garden Poznań.Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY