REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Business Garden Wrocław z pozwoleniem na budowę

  • Autor: propertydesign.pl
  • 02 kwi 2014 15:23
Business Garden Wrocław z pozwoleniem na budowę
Business Garden Wrocław, fot. SwedeCenter
Business Garden Wrocław z pozwoleniem na budowę
Business Garden Wrocław z pozwoleniem na budowę
Business Garden Wrocław z pozwoleniem na budowę

Firma SwedeCenter uzyskała pozwolenie na budowę kompleksu biurowego Business Garden Wrocław. Realizacja projektu rozpocznie się jeszcze w tym roku. Kompleks biurowy zaprojektowany został przez pracownię APA Wojciechowski.

REKLAMA

Projekt położony przy ulicy Legnickiej w dzielnicy Fabryczna, jest pierwszym projektem biurowym realizowanym przez SwedeCenter we Wrocławiu i trzecim kompleksem Business Garden w Polsce. Business Garden Wrocław docelowo będzie oferować ponad 110 000 mkw. powierzchni najmu i składać się będzie z ośmiu budynków biurowych oraz hotelu. Otrzymane pozwolenie na budowę dotyczy całej inwestycji, niemniej jednak, realizacja kompleksu będzie przebiegać etapowo. W pierwszej kolejności zostaną wzniesione trzy budynki biurowe położone od strony ulicy Jaworskiej o całkowitej powierzchni najmu 37 tysięcy metrów kwadratowych wraz z infrastrukturą.

Kompleks biurowy, zaprojektowany przez architektów z pracowni APA Wojciechowski, wyróżniają optymalnie rozplanowane powierzchnie pięter oraz nieprzekraczający 3,5 proc. współczynnik powierzchni wspólnych. W ogrodzie przewidziano strefy pracy i odpoczynku dla pracowników. Powstaną tu między innymi boiska do gry w koszykówkę i miejsca z publicznym dostępem do Wi-Fi. Business Garden Wrocław został precertyfikowany na poziomie LEED Gold.

Park biznesowy powstanie przy ulicy Legnickiej, w sąsiedztwie największego centrum handlowo-rozrywkowego na Dolnym Śląsku i bliskiej odległości od centrum Wrocławia. W bezpośrednim sąsiedztwie projektu znajduje się także stacja kolejowa Mikołajów i przystanki komunikacji miejskiej.

Inwestorem i deweloper Business Garden Wrocław jest firma SwedeCenter, należąca do Grupy Inter IKEA. Wrocławski kompleks jest trzecim projektem realizowanym przez firmę pod marką Business Garden w Polsce. Pod koniec 2012 roku ukończono pierwszy etap Business Garden Warszawa, natomiast na początku 2015 roku zostanie oddany pierwszy etap Business Garden Poznań.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY