REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Butik Infigo w stylu retro od Forbis Group

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 07 sie 2014 09:58
Butik Infigo w stylu retro od Forbis Group
Butik Infigo, fot. Forbis Group
Butik Infigo w stylu retro od Forbis Group
Butik Infigo w stylu retro od Forbis Group
Butik Infigo w stylu retro od Forbis Group
Butik Infigo w stylu retro od Forbis Group

Zaprojektowanie butiku z bielizną wymaga od projektantów wyjątkowego podejścia: musi być intymnie, komfortowo a samo wnętrze nie może przytłoczyć produktu. Architekci z Forbis Group postawili na kobiecy i klasyczny styl, który nawiązuje do estetyki bielizny w nim eksponowanej. 

REKLAMA

Infigo to butik, który w swojej ofercie posiada bieliznę wielu marek specjalizujących się w projektowaniu komfortowej, eleganckiej bielizny w szerokim zakresie rozmiarowym. Swoją ofertę kieruje do świadomych, wymagających kobiet w każdym wieku, oczekującej bielizny idealnie dobranej przez profesjonalne brafitterki. – Przy tworzeniu lokali sprzedaży dla tego typu firm priorytetem było stworzenie nie tylko przyjemnej dla oka, klimatycznej przestrzeni, ale także aranżacji, która umożliwi komfortowe mierzenie bielizny i pozwoli każdej kobiecie czuć się swobodnie – mówi Marcin Powierza, dyrektor zarządzający Forbis Group. Pierwszy sklep według koncepcji Forbis Group został zrealizowany w Galerii Bursztynowej w Ostrołęce.

Całość została utrzymana w jasnych kolorach - bieli i jasnej szarości. Mocny akcent kolorystyczny stanowi posadzka z biało-czarnym obramowaniem. Ze względu na wymogi techniczne wynajmującego sufit nie był ujęty w projekcie i zachował formę spójną z resztą galerii.

Kolekcje zostały ulokowane na regałach ściennych zaprojektowanych we wnękach. Dolną część przeznaczono na niskie szafki z szufladami, w których przechowywany jest pełen asortyment we wszystkich dostępnych rozmiarach. Bielizna eksponowana jest również na relingach mocowanych do paneli ściennych w ozdobnej ramie. Meble zostały wykonane z lakierowanej płyty mdf w kolorze białym, w satynowym wykończeniu. W centralnej części sklepu zaaranżowano miejsce na dekoracje w postaci wolnostojących gondoli, jedną ulokowano w głębi sklepu, aby pełniła funkcję blatu do prezentacji i składania bielizny. Ze względu na niewielką powierzchnię sklepu inwestorowi zależało na tym, aby możliwie największa część dostępnych kolekcji była przechowywana w części sprzedażowej. Rozwiązaniem były pojemne szafki z szufladami. Pod ażurowym sufitem podwieszono dekoracyjne klatki dla ptaków w odcieniu złamanej bieli, które nadają wnętrzu lekkości. Całość utrzymana w klimacie retro stanowi spójną aranżacyjnie komfortową i kobiecą przestrzeń.

Forbis Group odpowiadał za koncepcję butiku, projekt wykonawczy i kompleksowe wykończenie lokalu - prace budowlano-wykończeniowe, instalacje oraz dostarczenie mebli.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY