Bydgoską Drukarnię czeka remodeling. To projekt JSK ArchitekciPropertyDesign.pl - 11-09-2019 08:50


Rosnące wymagania rynku, podążanie za zmieniającymi się trendami i potrzebami konsumentów są aktualnie kluczowym wyzwaniem dla inwestorów. Na tym mocno konkurencyjnym rynku na remodeling zdecydowała się funkcjonująca od 2007 r. bydgoska Drukarnia.

Rewitalizacja istniejących obiektów jest naturalnym krokiem w rozwoju sektora handlowego. Drukarnia – w ostatnich latach działająca pod nazwą Bydgoskie Centrum Finansowe - niebawem przejdzie gruntowne zmiany. Obiekt położony w doskonałej lokalizacji - w samym centrum Bydgoszczy u zbiegu ulic Gdańskiej i Jagiellońskiej, w miejscu dawnych Zakładów Graficznych im. Komisji Edukacji Narodowej, już niedługo zyska nowy charakter.

W sąsiedztwie nieruchomości znajdują się Stary Rynek oraz liczne instytucje publiczne (m.in.: Urząd Miasta, Urząd Wojewódzki, Sąd Rejonowy). Obiekt znajduje się na szlaku osób przechodzących pomiędzy pobliskim Dworcem Głównym PKS a znajdującym się niedaleko dworcem PKP co dodatkowo stanowi gwarancję bardzo dużego i regularnego przepływu potencjalnych klientów.

Galeria będzie miała ok. 10 tys. mkw. powierzchni najmu i zaoferuje kilkadziesiąt sklepów, punktów usługowych, rozrywkowych i gastronomicznych oraz ok. 200 miejsc postojowych. 

Obiekt został zaprojektowany przez firmę JSK Architekci z Warszawy i rozpoczął działalność w 2007. Aktualną rewitalizację przeprowadzi nowy inwestor - Octava Property Trust - przy współpracy z warszawską firmą Brilla - zarządzaną przez grupę doświadczonych profesjonalistów z branży nieruchomości i inwestycji.

Centrum nawiązując do historii oraz tradycji miejsca przyjmie nazwę Nowa Drukarnia. Zrewitalizowany budynek wpisze się w nowy styl życia i trafi w potrzeby nowej generacji konsumentów.

Za koncepcję komercyjną i wynajem odpowiada firma Mallson Polska. Otwarcie Nowej Drukarni zaplanowano na II kw. 2020r.