REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Bydgoskie Centrum Targowo-Wystawiennicze już na finiszu

  • Autor: bydgoszcz.pl
  • 09 kwi 2015 10:22
Bydgoskie Centrum Targowo-Wystawiennicze, fot. bydgoszcz.pl

W szybkim tempie powstają kolejne elementy Bydgoskiego Centrum Targowo–Wystawienniczego. Montowany jest dach, ogrodzono teren, a w budynku biurowo-konferencyjnym trwają roboty instalacyjne.

REKLAMA

W pełni wykonano już podwaliny hali oraz ogrodzenie terenu. Wykonawca kończy roboty murarskie w części biurowo-konferencyjnej. Trwa już tam tynkowanie ścian i montaż instalacji elektrycznych i teletechnicznych - informuje oficjalny portal miejski Bydgoszcz.pl.

Finiszują zarówno prace przy konstrukcji stalowej na hali, jak i prace żelbetowe na części biurowo-konferencyjnej. Montowana jest blacha trapezowa stanowiąca, m.in. poszycie dachu. Na półmetku są roboty przy antresoli. Na takim samym poziomie oceniane jest zaawansowanie przy budowie zbiornika na wody opadowe. Rozpoczął się również montaż instalacji wentylacyjnej.

Bydgoskie Centrum Targowo-Wystawiennicze to hala targowo-wystawiennicza z częścią biurowo-konferencyjną, służąca do spełniania funkcji wystawienniczo-targowych oraz jako centrum konferencji i centrum imprez artystyczno-rozrywkowych. Inwestycja usytuowana jest przy skrzyżowaniu ul. Gdańskiej z ul. Jeździecką, na terenie Nadwiślańskiego Parku Krajobrazowego. Powierzchnia użytkowa to około 16,5 tys. mkw. Inwestorem jest Bydgoski Park Przemysłowo-Technologiczny.

Inwestycja ma spełniać przede wszystkim funkcję wystawienniczo-targową, poza tym może stać się także centrum konferencji i imprez artystyczno-rozrywkowych o zasięgu lokalnym, regionalnym, krajowym i międzynarodowym. Będzie się to wiązać z korzyściami dla miasta oraz działających w Bydgoszczy i regionie firm. Wykonawcą robót jest firma Skanska, która złożyła najkorzystniejszą ofertę w postępowaniu przetargowym. Całkowita wartość tego zadania to 51,4 mln zł. Inwestycja powstaje przy współudziale środków z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY