REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Bydgoszcz: Czterogwiazdkowy hotel Mercure na mecie

  • Autor: UM Bydoszcz
  • 29 wrz 2014 11:32
fot. UM Bydgoszcz

Kończą się prace przy wyposażeniu bydgoskiego hotelu. Czterogwiazdkowy obiekt będzie działał pod marką Mercure. Wartość inwestycji to ok. 32 mln zł. Inwestorem jest firma Cube.

REKLAMA

Hotel zostanie otwarty w listopadzie br. Z jego okien widać najbardziej charakterystyczne budynki Bydgoszczy: operę i katedrę.

Jak informuje bydgoski urząd, hotel składa się z dwóch części. Jedną stanowi stylowa, wyremontowana kamienica z 1884 r. Druga część powstała od podstaw na podwórzu niewielkiej działki o powierzchni 1,5 tys. mkw. 25 września nastąpiła prezentacja obiektu przez inwestora. Uczestniczył w niej m.in. prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski.

Hotel wyróżnia nie tylko lokalizacja z widokiem na Stare Miasto, Wyspę Młyńską i Operę  Nova. Bydgoski magistrat podaje, że obiekt będzie niepowtarzalny ze względu na 85-metrowy taras widokowy na dachu kamienicy. Będzie on dostępny także dla bydgoszczan, którzy zechcą skorzystać z oferty hotelowego baru lub kawiarni.

Poza tym przy hotelu stanął pierwszy w Polsce zautomatyzowany parking. Na przestrzeni, którą zajmują dwa pojazdy będzie mogło zaparkować aż 14 samochodów. Na jednej ze ścian zamykających dziedziniec powstaje też ogród wertykalny. Rośliny będą rosły w specjalnych panelach przymocowanych do ściany.

Obecnie w środku toczą się ostatnie prace wykończeniowe, trwa wyposażanie pomieszczeń. Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Wartość tej inwestycji to około 32 mln zł. Inwestorem jest firma Cube.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY