REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Bydgoszcz: energia z odpadów

  • Autor: Urząd Miasta Bydgoszczy
  • 19 sie 2014 12:19
Bydgoszcz: energia z odpadów
Nowoczesna spalarnia powstająca w Bydgoszczy, fot. UM Bydgoszcz

Zakład Termicznego Przekształcania Odpadów Komunalnych w Bydgoszczy będzie nowoczesnym budynkiem, bezpiecznym dla ludzi i środowiska, odzyskującym energię cieplną i elektryczną. Koszt inwestycji to 535 mln zł.

REKLAMA

Jak informuje bydgoski magistrat, gotowe są już ściany budynku przyjęcia odpadów w zakładzie Termicznego Przekształcania Odpadów Komunalnych. W środku trwają prace związane z montażem specjalistycznych konstrukcji.

Do tej pory wykonano, m.in., ściany budynku przyjęcia odpadów (bunkra), 5. kondygnację budynku Centralnej Dyspozytorni i Laboratoriów oraz strop budynku garażu. Zakończono również  wykonywanie ścian oporowych budynku sezonowania żużli, powstających w procesie spalania, a  obecnie montowana jest stalowa konstrukcja jego zadaszenia. Trwa montaż stalowej konstrukcji obudowy hali wyładunkowej. Wykonywany jest fundament pod turbogenerator oraz fundamenty pod urządzenia do oczyszczania spalin.

Inwestycja prowadzona przez komunalną spółkę ProNatura zgodnie z planem zostanie zakończona we wrześniu 2015 roku. Na budowie pracuje obecnie około 230 pracowników oraz trzy dźwigi stacjonarne i w zależności od potrzeb, dźwigi samochodowe.

Zakład Termicznego Przekształcania Odpadów Komunalnych jest zlokalizowany na terenie Bydgoskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego. Projekt planowo zostanie rozliczony do grudnia 2015 roku, a jego wartość wynosi 535 mln zł. Jego celem jest uporządkowanie i organizacja systemu gospodarki odpadami dla Bydgosko-Toruńskiego Obszaru Metropolitalnego.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY