REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Bydgoszcz oświetlona dzięki budżetowi obywatelskiemu

  • Autor: bydgoszcz.pl
  • 31 gru 2015 11:27
Bydgoszcz oświetlona dzięki budżetowi obywatelskiemu
fot. Fotolia

Dzięki Bydgoskiemu Budżetowi Obywatelskiemu na kolejnych ulicach zainstalowane zostało dodatkowe oświetlenie. Latarnie ustawiono między innymi na skwerach oraz ulicach Otorowskiej i Czartoryskiego.

REKLAMA

Jednym z większych zadań było oświetlenie terenów rekreacyjno-sportowych na osiedlu Piaski. Dzięki dodatkowym latarniom teren przy ul. Mochelskiej może być wykorzystywany przez mieszkańców także po zmroku. Zadanie kosztowało blisko 46 tysięcy złotych. Na osiedlu Wilczak 28 tysięcy złotych wydano na oświetlenie Parku Księżycowego, na którym wcześniej powstała siłownia fitness - informuje oficjalny portal miejski bydgoszcz.pl.

Zasada działania Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego polega na wydzieleniu z budżetu miasta kwoty 5 mln zł (corocznie), na realizację zadań zgłaszanych przez mieszkańców. Kwota ta jest dzielona proporcjonalnie do liczby osób zameldowanych na pobyt stały na obszarze każdej z 29 rad osiedli (wchodzących w skład 6 okręgów wyborczych). Decyzje, które zadania realizować podejmują mieszkańcy. Przed głosowaniem wszystkie zadania zostały zweryfikowane.

W mijającym roku ZDMIKP przeprowadził też w ramach programu „Sowa” wymianę 7300 opraw oświetleniowych. Latarnie wyposażono w nowoczesne oświetlenie ledowe. Dzięki tej inwestycji wartej ponad 20 mln złotych, zdecydowanie spadają koszty zakupu energii potrzebnej do oświetlenia miasta.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY