REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Bydgoszcz planuje rewitalizację parku na Wzgórzu Dąbrowskiego

  • Autor: bydgoszcz.pl
  • 07 kwi 2016 10:23
Bydgoszcz planuje rewitalizację parku na Wzgórzu Dąbrowskiego
Park, fot. MIKI Yoshihito, flickr.com, (CC BY 2.0)

W najbliższych dniach planowane jest rozpoczęcie prac remontowych przy stawach i kaskadzie w parku na Wzgórzu Dąbrowskiego w Bydgoszczy. Planowana jest też kompleksowa rewitalizacja całego terenu.

REKLAMA

W ramach prac remontowych uzupełnione zostaną wszystkie spękania i ubytki w dwóch zbiornikach tworzących kaskadę. Zostaną one oczyszczone z kamienia i uszczelnione. Rozebrane zostanie też stare betonowe koryto łączące zbiorniki i wykonana zostanie nowa kaskada. Będą na niej ułożone kamienne stopnie. Prace przy sprzyjającej pogodzie zakończą się jeszcze w kwietniu. Obecnie trwa procedura związana z wyborem wykonawcy.

Zbiornik górny ma okrągły kształt. Zajmuje powierzchnię około 85 mkw. Zbiornik dolny ma owalny kształt  i liczy powierzchnię 114 mkw. Kaskada liczy 11 metrów długości.

W tym roku przygotowywana zostanie również kompleksowa koncepcja rewaloryzacji parku na Wzgórzu Dąbrowskiego. Pozwoli on z końcem roku (w momencie ogłoszenia konkursów) na złożenie wniosku o  dofinansowanie rewitalizacji tego parku z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY